
Pierwsza edycja Koła Fortuny emitowana była w latach 1992-1998. Oprócz niezapomnianego Wojciecha Pijanowskiego, w roli gospodarza wystąpili Andrzej Kopiczyński, Jerzy Bończak, Paweł Wawrzecki i Stanisław Mikulski. Prawdziwą gwiazdą programu była jednak asystentka Magda "pocałuj pana" Masny. Zasady i nagrody zmieniały się przez lata, ale zdecydowanie najbardziej pożądany był Polonez Caro, który stanowił jedną z głównych nagród w latach 1992-1995.
screen YouTube

Program, który należy pokazywać dzieciom, gdy zapytają: "Co oglądaliście przed Youtube?". Prowadzone przez Tadeusza Drozdę show składało się z serii domowych nagrań wideo, które przeplatane były humorystycznym komentarzem prowadzącego. Pod koniec każdego odcinka wybierano najlepszy filmik. Do wygrania były np. 50 kg lodów, 100 litrów wody mineralnej, magnetowid, zestaw mebli ratanowych lub pager. Co ciekawe, program emitowany był aż do... 2009 roku.
archiwum Polska Press Grupy

Prowadzony przez Zygmunta Chajzera program "Idź na całość" był specyficznym teleturniejem. Nie wymagał wiedzy ani zręczności, tylko umiejętności podjęcia ryzyka. Ile z niego zapamiętaliśmy? Na pewno kota Zonka. Ten koszmar każdego uczestnika, był jedną z najbardziej pożądanych przez dzieci pluszaków. Smaczkiem były przebrania publiczności, które miały na celu zwrócenie na siebie uwagi prowadzącego.
I te nagrody! Oprócz samochodu można było wygrać komputer, meblościankę, zestaw porcelany i roczny zapas słodziku.
materiały prasowe

Sobota należała do Disco Polo Live, niedzielne poranki do Disco Relax. Chociaż oba polsatowskie hity zniknęły z anteny w 2002 r., ciągle słyszymy te chwytliwe przerywniki muzyczne. Najważniejszym elementem programów byly listy przebojów. Na piosenki można było głosować przez cały tydzień w systemie audiotele. Osoby głosujące miały szansę na wylosowanie nagrody - aby dowiedzieć się o wygranej należało śledzić przewijany na dole ekranu pasek. To właśnie w Disco Relax świat usłyszał hit "Mydełko Fa".
screen YouTube