"RINKE ZA KRATAMI" ODCINEK 4. SEZON 2. W ŚRODĘ, 28.09.2016 O GODZ. 22:05 W POLSACIE!
"RINKE ZA KRATAMI" ODCINEK 4. SEZON 2. W ŚRODĘ, 28.09.2016 O GODZ. 22:05 W POLSACIE!
Osadzeni sporo czasu spędzają w ich ulubionym miejscu czyli siłowni. Rinke zauważył, że na ścianach wisi wiele plakatów z podobizną Mariusza „Pudziana” Pudzianowskiego, dlatego postanowił go zaprosić na spotkanie z więźniami. Znany i lubiany Pudzian przyjechał do Zakładu Karnego w Siedlcach i zorganizował trening dla wszystkich chętnych. Ale co najważniejsze, podzielił się z nimi swoją historią i pokazał, że prawdziwą siłą Strongmana nie są mięśnie, a charakter. Mariusz rozmawiał z osadzonymi jak równy z równym, bo wiele lat temu sam był jednym z nich. Rinke Rooyens wcześniej o tym nie wiedział.
- Wychodząc z więzienia nie miałem nic. Miałem cztery pary spodni, dwie pary butów i ręce. Później była tylko praca i trening. Pracowałem gdzieś na stróżówce, pustaki robiłem i można było? Można. – mówi Mariusz Pudzianowski. Dzięki swojej ogromnej determinacji i tytanicznej pracy dzisiaj jest sportowym idolem dla wielu osób. Jakich rad udzieli więźniom Pudzian?
W tym odcinku Rinke odwiedzi także przedsiębiorstwo produkcyjne SETA, które znajduje się na terenie Zakładu Karnego. Osadzeni szyją tam materace, odzież więzienną oraz roboczą. Rinke zdradzi co się dzieje z ich wypłatą i dowiemy się także czym jest tzw. żelazna kasa.
Minuty, godziny, dni, miesiące, lata – osadzeni mają bardzo dużo czasu na rozmyślanie o winie i karze, rodzinie i miłości, o życiu i śmierci. Jeden z więźniów, nie widzał się z rodziną od lat bo twierdzi, że tak mu łatwiej żyć za murami, niedawno miał zawał – czy to doświadczenie skłoni go do odnowienia relacji z najbliższymi? Inny osadzony walczy z rakiem i złożył wniosek o przerwę w wykonaniu kary na czas leczenia. Czy komisja się na to zgodzi?
CZYTAJ TAKŻE:
