"Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia". TVP pokaże film dokumentalny o świętej Faustynie Kowalskiej. Gdzie oglądać?

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
Właśnie mija 90. rocznica pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego św. Faustynie Kowalskiej. Z tej okazji Telewizja Polska zaprezentuje widzom film dokumentalny pt. "Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia". Sprawdźcie, gdzie i kiedy możecie go obejrzeć!

"Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia" - premiera w poniedziałek, 22 lutego, o godzinie 21:00 na antenie TVP 1

"Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia"

"Święta Faustyna w blasku Miłosierdzia" to historia o siostrze zakonnej Faustynie Kowalskiej, mistyczce i wizjonerce, która przekazała światu orędzie o Bożym Miłosierdziu. Opowieść o Świętej Faustynie w formie udramatyzowanego dokumentu zawiera wszystkie ważne wątki biograficzne, cytaty z Dzienniczka, a także wypowiedzi wybitnych teologów, którzy komentują różne aspekty jej przekazu.

Film zbudowany jest wokół idei oddziaływania Świętej Faustyny na współczesny świat. Jest próbą odpowiedzi na pytanie, dlaczego ten przekaz tak trafnie odpowiada na niepokoje i potrzeby ludzi żyjących w dzisiejszych czasach. W filmie obok materiałów archiwalnych znajdują się inscenizowane sceny z udziałem aktorów, uzupełnione animacjami komputerowymi i efektami wizualnymi. Głównym tematem filmu jest próba zrozumienia, w jaki sposób przesłanie Faustyny rozprzestrzeniło się w tak dużej skali?

Z zapisu filmowego wynika, że poprzez osobę siostry Faustyny rysuje się uniwersalna idea, której szybki rozwój w świecie współczesnym zadziwia i zdumiewa. Zmusza też do zastanowienia, jakie oczekiwania i potrzeby współczesnego człowieka powodują tak masowe i wieloaspektowe rozpowszechnienie się tego mistycznego przekazu? W filmie występują: s. M. Norberta Łakomska - świadek życia św. Faustyny, Zgromadzenie Matki Bożej Miłosierdzia, s. M. Elżbieta Siepak, Zgromadzenie Matki Bożej Miłosierdzia, Jacek Barczak, o. Samuel Karwacki OSPPE (Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika), Ernest Bryll, o. Jan Andrzej Kłoczowski O. P. , Paweł Śpiewak, ks. prof. Stanisław Urbański, abp Henryk Hoser, Grzegorz Pieńkowski, Juta Bergman, Leja Weissberger, Ewa K. Czaczkowska, gen. Janusz Brochwicz - Lewiński ps. Gryf, Samuel Willenberg, Krystyna Sokół - Gujda, Franois Xavier Ngarambe, Carlos Roberto da Silva, Sally Jo Dumey, Jamy Ramaye, Nol Kabor.

Za reżyserię filmu odpowiada Piotr Weychert.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn