
Edward Asner (15 listopada 1929 - 29 sierpnia 2021)
Edward Asner zasłynął w latach 70. rolą Lou Granta, w serialu komediowym "The Mary Tyler Moore Show". Hollywoodzki weteran, laureat siedmiu nagród Emmy i pięciu Złotych Globów, zagrał w "Z Archiwum X", "Hawaii Five-0" i "Pogodzie dla bogaczy", a także nowszych produkcjach jak: "Żona idealna" i "Grace i Frankie" Netfliksa. Użyczał również swojego głosu w filmach animowanych, m.in. bajce "Odlot", w której wcielił się w gderliwego staruszka.
fot. Mary Evans/Allstar/Graham Whitby Boot/ East News

Tomasz Knapik (16 września 1943 - 6 września 2021)
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych polskich lektorów przeczytał niezliczoną ilość filmów i seriali. Był także głosem warszawskiego ZTM.
fot. Piotr Smoliński / Polska Press

Wiesław Gołas (9 października 1930 - 9 września 2021)
Wybitny aktor wykreował ponad 120 ról filmowych, teatralnych i telewizyjnych. Zagrał m.in. w "Prawie i pięści" Jerzego Hoffmana, "Rękopisie znalezionym w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa i wielu komediach, takich jak "Żona dla Australijczyka", "Brunet wieczorową porą", "Nie ma róży bez ognia", "Hydrozagadka", "Dzięcioł" oraz znakomitych serialach - m.in. "Kapitan Sowa na tropie", "Czterej pancernych i psie", "Czterdziestolatku". Popularność przyniosły mu również występy w Kabarecie "Dudek" i "Kabarecie Starszych Panów". Wiesław Gołas zmarł po drugim wylewie w wieku 90 lat.
Fot. Piotr Smoliński/Polska Press

Paweł Nowisz (15 stycznia 1940 - 15 października 2021)
Paweł Nowisz był jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Popularność zapewniła mu seria "Kogel-mogel", w której wcielał się we wścibskiego sąsiada Goździka, a także liczne seriale Telewizji Polskiej. Można było oglądać go m.in. w "Alternatywach 4", "40-latku. 20 lat później", "Złotopolskich", "M jak miłość", "Plebanii", "Blondynce" czy ostatnio "Barwach szczęścia", gdzie wcielał się w postać Fryderyka Struzika.
fot. Paweł Wiśniewski / Polska Press