Program łączy porady kulinarne z tematyką fitness. Ewa Chodakowska wraz ze swoim zespołem (kucharzem i dietetyczką) zachęca widzów do zdrowego trybu życia i pokazuje, jak wytrwać w postanowieniach, by ostatecznie odmienić swoje życie. W każdym z odcinków widzowie Kuchni+ mogą zobaczyć, jak się odżywiać i ćwiczyć, by zobaczyć i poczuć efekty. Prowadząca przedstawi gotowe zestawy ćwiczeń wraz z praktycznymi poradami z jaką częstotliwością z nich korzystać. Można się także dowiedzieć z jakich produktów i składników w kuchni należy zrezygnować, a które powinno się włączyć do codziennej diety. Jak mówi Ewa Chodakowska:
Mam nadzieję, że letnie słońce dostarczyło Wam wiele energii. I taki stan we wrześniu będziecie mogli zachować dzięki trzeciemu sezonowi programu „Be Active. Ewa Chodakowska”. Wraz z szefem Tomkiem Woźniakiem i resztą ekipy zadbamy o wasze dobre samopoczucie. Nie obejdzie się bez ćwiczeń, smakowitych potraw i wielu motywujących porad, jak nie dać się jesiennej chandrze.
W trzecim sezonie prowadząca skupi się m.in. na takich tematach, jak: dieta osób starszych oraz mężczyzn, ćwiczenia dla ludzi żyjących w stresie oraz desery dla tych, którzy trzymają linię.
Ewa Chodakowska to jedna z najbardziej znanych ekspertek w dziedzinie fitness. Jest autorką książek, w tym „Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską”. W maju tego roku pobiła rekord Guinnesa w największym otwartym treningu fitness w historii.
