Tak wyglądało spotkanie braci Golec z Franciszkiem
W Wielkanocny Poniedziałek 21 kwietnia, media na całym świecie obiegły smutne wieści o śmierci papieża Franciszka. Jorge Mario Bergoglio, bo tak przed objęciem pontyfikatu nazywał się pochodzący z Argentyny biskup, odszedł rano o godz. 7:35, w wieku 88 lat. W ostatnich tygodniach swojego życia papież Franciszek zmagał się ze stale pogarszającym się stanem zdrowia, na skutek powikłań po zapaleniu płuc. Oficjalną przyczyną śmierci Ojca Świętego były udar mózgu, śpiączka i niewydolność krążeniowa.
Śmierć papieża Franciszka pogrążyła w żałobie miliony osób na całym świecie. Po jego śmierci wiele znanych osób złożyło kondolencje. Jedną z nich był Paweł Golec, który w mediach społecznościowych podzielił się serią kadrów z ich wspólnych spotkań.
Muzyk razem ze swoim bratem Łukaszem Golcem, miał dwukrotnie okazję osobiście spotkać się z Franciszkiem. Zespół Golec uOrkiestra miał zaszczyt występować dla papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Muzycy nie tylko wystąpili przed papieżem, ale także mogli się z nim spotkać na prywatnej audiencji. Wszyscy otrzymali osobiste błogosławieństwo.
Jako artyści występujący w "Koncercie dla Pokoju" w ramach Festiwalu Psalmów Dawidowych, zostaliśmy zaproszeni na audiencje, podczas których Papież zwrócił się i pobłogosławił wszystkich uczestników "Koncertu dla pokoju" życząc, aby to wydarzenie artystyczne i duchowe, sprzyjało projektom i intencjom braterstwa i zgody — napisał Paweł Golec w swoim wpisie.
Kolejne spotkanie braci Golec z Ojcem Świętym miało miejsce w 2022 r. na Placu św. Piotra w Rzymie.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź TeleMagazyn.pl codziennie. Obserwuj TeleMagazyn.pl
