Cheltenham Town - Crewe Alexandra

Cheltenham Town i Crewe Alexandra zmierzą się na Wembley o awans do npower League One. Skład finału jest pewną niespodzianką, bo obie drużyny wyeliminowały wyżej notowanych rywali.

Czas trwania:120 min

Kategoria wiekowa:

Gatunek:Sport/Piłka nożna

Cheltenham Town - Crewe Alexandra w telewizji

Opis programu

Cheltenham Town i Crewe Alexandra zmierzą się na Wembley o awans do npower League One. Skład finału jest pewną niespodzianką, bo obie drużyny wyeliminowały wyżej notowanych rywali. Cheltenham Town dwukrotnie wygrał z Torquay United 2:0 i 2:1, a Crewe Alexandra, po zwycięstwie przed własną publicznością z Southend United 1:0, w rewanżu obronił przewagę, remisując na Roots Hal 2:2. W finale faworytami wydają się być piłkarze Crewe Alexandra. Kolejarze sezon rozpoczęli bardzo słabo, w połowie października z posady menadżera zrezygnował doświadczony Dario Gradi, a jego miejsce zajął Steve Davis. Były piłkarz, który dla klubu z Crewe rozegrał w sumie 145 meczów, podźwignął zespół z kryzysu. Kiedy obejmował drużynę zajmowała ona osiemnaste miejsce w tabeli, na finiszu rozgrywek jego podopieczni uplasowali się na siódmej pozycji, a od połowy lutego ani razu nie schodzili z murawy pokonali przez rywali. Za Kolejarzami przemawia również fakt, że w tym sezonie dwukrotnie wygrali oni z Cheltenham Town. Zarówno na swoim obiekcie, jak i na Abbey Business Stadium, Crewe Alexandra pokonywała rywali 1:0.