
„Apollo 13” (Ron Howard 1995)
Ludzkie błędy odpowiadają za katastrofę jaką mogła się zakończyć standardowa misja na Księżyc. Eksplozja zbiornika z płynnym tlenem spowodowana zwarciem wywołanym przez uszkodzoną jeszcze na Ziemi izolację na kablu, spowodowała uszkodzenia w module sterowania na tyle poważne, że trzyosobowa załoga (Tom Hanks, Bill Paxton, Kevin Bacon) musiała się stłoczyć się w przeznaczonym na dwie osoby module księżycowym i zmierzyć się z niedoborem prądu i wody, zimnem oraz brakiem tlenu. Film Howarda to jednak przede wszystkim zapis niesamowitej akcji ratunkowej, polegającej na sprowadzeniu astronautów na Ziemię, co było prawdziwym majstersztykiem osiągniętym dzięki współpracy bazy NASA w Houston i załogi Apolla.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

„Niemożliwe” (Juan Antonio Bayona 2012)
Film oparty na faktach, dziejący się w Tajlandii podczas potwornego w skutkach tsunami będący historią ocalenia małżeństwa Marii i Henry’ego, które z trójką dzieci: Tomasem, Simonem i Lucasem przeżyło katastrofę (część zdjęć kręcono w hotelu odbudowanym po tsunami, wielu statystów to ludzie, którzy przeżyli tsunami).
To kino katastroficzne nakręcone według najlepszych kanonów gatunku, dawkujące napięcie, a przy okazji niezwykle efektowne. Niesamowite są sceny uderzenia wielkiej fali, gdy żywioł wodny porywa wszystko co napotyka dookoła: samochody, drzewa, elementy domów, konary, słupy elektryczne, czy ludzkie ciała. Czujemy to ciałem bohaterki filmu Marie, która niczym bezwolna pacynka obijając się o kolejne przeszkody uderza o nie w szaleńczym tempie. Przy wynurzaniu się znad lustra wzburzonej wody słychać bulgotanie wypuszczanych bąbelków powietrza, dławienie się czy wykrztuszanie wody z płuc.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

„Titanic” (James Cameron 1997)
Tego filmu przedstawiać nie trzeba. W nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku, podczas dziewiczego rejsu na trasie Wielka Brytania - USA po zderzeniu w górą lodową poszedł na dno luksusowy brytyjski transatlantyk. Na skutek zaniedbań i błędów, ślepej wiary kapitana w niezatapialność jednostki i pęd do bicia rekordów, na dnie Atlantyku spoczęło ponad 1500 osób. Film póki co jest absolutnym numerem 1 jeśli chodzi o rozmach realizacji i znakomite, porażające do tej pory efekty specjalne, na czele z tymi, które ilustrują ostatnie minuty życia pasażerów, rozpaczliwe próby utrzymania statku na powierzchni i dramatyczną ewakuację.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv