
„Zagadka nieśmiertelności” (Tony Scott 1983)
Najpiękniejszy chyba pod kątem wizualnym i muzycznym film o żyjących współcześnie wampirach ze zjawiskowymi kreacjami Catherine Deneuve, Susan Sarandon i Davida Bowie, jednocześnie będący filozoficznym traktatem na temat końca: pożądania, miłości i życia. Para wampirów żyje od wieków w szczęśliwym miłosnym związku, do dnia w którym John zaczyna się starzeć w przerażającym tempie. Po pomoc zwraca się do dr Sary Roberts, przeprowadzającej eksperymenty nad eliksirem młodości.
Świat wampirów z „Zagadki nieśmiertelności” to świat wysublimowanych miłośników sztuki żyjącymi w estetycznych wnętrzach, otaczających się pięknymi przedmiotami i zniewalającą muzyką. Wampiry zabijają i są wiecznie spragnione ludzkiej krwi, ale jednocześnie podobnie jak normalni ludzie odczuwają całą gamę uczuć od miłości, zdrady, przez wyrzuty sumienia, po gorycz i żal.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

„Mroczne cienie” (Tim Burton 2012)
XVIII wiek, Ameryka. Barnabas Collins (Johhny Depp), potomek bogatych przedsiębiorców uwodzi służącą, by potem oznajmić jej, że nic dla niej nie znaczy. Ta, okazuje się wiedźmą, która mści się na młodzieńcu: zabija jego rodziców, narzeczoną zmusza do samobójstwa, a jego zmienia w wampira i sprawia, że zostaje pochowany w zakutej łańcuchem trumnie. Po prawie dwóch wiekach, Barnabas uwalnia się z trumny i wraca do domu. Zdezorientowany zmianami cywilizacyjnymi, jakie zaszły przez ten czas oraz upadkiem finansowym swej rodziny musi w dodatku zmierzyć się też ze swym odwiecznym wrogiem, wiedźmą Angelique (Eva Green). Tym bardziej, że zagraża ona kobiecie, w której się zakochuje, a która łudząco przypomina utraconą ukochaną, Josette. Jak to u Burtona bywa, film jest ujmująco pięknie sfotografowany i pełen humoru. Najlepsze wątki komediowe wynikają głównie z trudności w aklimatyzacji Barnabasa we współczesnym świecie, nieprzystosowaniu do reszty grzecznego społeczeństwa oraz skomplikowanych relacji z seksowną wiedźmą, pełnych potyczek słownych i hmmm erotycznych.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

“Zmierzch” (Catherine Hardwicke 2008)
Nastoletnia Bella Swan w nowej szkole poznaje przystojnego Edwarda Cullena (Robert Pattinson), szkolnego outsidera, który pewnego dnia ratuje jej życie... zatrzymując gołymi rękami uderzający w dziewczynę samochód! Wybawca wyznaje, że on i jego rodzina to wampiry. Obecność Belli sprawia, że zaczynają się w nim budzić ukryte żądze posmakowania świeżej krwi...
Ekranizacja powieści Stephenie Meyer, zapoczątkowującej czteroczęściowy cykl “Zmierzch” (pozostałe części to “Zaćmienie”, “Księżyc w nowiu” i “Przed świtem”). Książka przez 91 tygodni zajmowała pierwsze miejsce na liście bestsellerów “New York Timesa” i została sprzedana na świecie w liczbie 25 milionów egzemplarzy. Pisarka o mocno chrześcijańskich poglądach stworzyła cukierkową historię, idealną dla nastolatek marzących o rycerzu na białym koniu, który rycersko uszanuje ich wianek, jak to czyni przez większość czasu Edward. Na szczęście w filmie pojawiają się wilkołaki, co wnosi nieco energii i tempa do mdławej opowiastki. Ale czego by nie powiedzieć technicznie film jest bez zarzuty i ma świetne efekty specjalne. Był strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o gusty publiczności: kosztował 37 milionów dolarów, a do dziś zarobił 392 miliony!

„Kołysanka” (Juliusz Machulski 2010)
Na spokojnej mazurskiej wsi osiedla się wielodzietna rodzina wampirów. Przedsiębiorczy małżonkowie i dziadek starają się zapewnić byt swej rodzinie, zwłaszcza gromadce głodnych dzieci. Nie jest to łatwe. Rękodzieło, którym się parają – z racji dużej konkurencji w postaci wyrobów z Chin – nie cieszy się dużym zainteresowaniem, a i kłopotów nastręcza zupełnie niepotrzebne zainteresowanie związane z tajemniczym znikaniem różnych ludzi. A przecież ci, mają się dobrze. Są wprawdzie więzieni na strychu, zakuwani w dyby i wysysani, ale dzieje się to w nader – by tak rzec – sympatyczny sposób. Są mianowicie kąsani w łydki! Szczególnie smaczny okazuje się ksiądz z miejscowej parafii, od krwi którego najmłodsza latorośl rodu jest ewidentnie uzależniona.
Zabawna komedia Machulskiego igrająca z konwencją i będąca pokpiwaniem sobie z oczekiwań widza. Daje też pełen humoru wgląd w to, co może być bolączką życia współczesnego wampira, który – podobnie jak statystyczny Polak - też bywa ofiarą bezrobocia, chce do miasta, ma problemy z uzębieniem i nie przepada za Niemcami, od których dostaje kolki!