
TOP 10 filmów przygodowych
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

„Książę Persji: piaski czasu” (Mike Newell 2010)
Pod nieobecność króla Persji, Sharamana, jego synowie zdobywają potężne miasto Alamut. Wieść głosi że jego mieszkańcy działają przeciwko królowi Persji. Dastan, przysposobiony syn króla zdobywa niesamowity sztylet, którego mocy nie jest świadomy. Oskarżony o zamordowanie ojca musi uciekać z miasta, towarzyszy mu księżniczka Tamina która zna moc sztyletu i jest gotowa pomóc Dastanowi w zamian za zwrot sztyletu.
Film pełen baśniowego klimatu ma dynamikę kina akcji pełnej efektownymi sekwencjami i choreografii walk. Między dwójką głównych bohaterów iskrzy, że miło popatrzeć, a ich skrzące się dowcipem dyskusje wywołują szeroki uśmiech. Jak na film przygodowy przystało więcej w nim ruchu niż gadania, a stawę podbijają cyfrowo tunningowane popisy akrobatyczne z gonitwami po dachach włącznie i zgrabnymi pojedynkami na miecze. Topowi aktorzy Jake Gyllenhaal, Gemma Arterton, Ben Kingsley i Alfred Molina dodają filmowi dodatkowego wdzięku.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

“King Kong” (John Guillermin 1976)
Na tajemniczą wyspę na Pacyfiku udaje się ekspedycja, do której dołącza wyłowiona z morza po katastrofie jachtu Dwan. Na miejscu okazuje się, że ropa naftowa, którą mieli nadzieję tam odkryć nie nadaje się do użytku, ale dowodzący postanawia zrekompensować to firmie schwytaniem gigantycznej małpy King Konga, który porwał złożoną mu w ofierze, a uprowadzoną przez tubylców, Dwan.
W latach 70. obraz Johna Guillermina, luźny remake „King Konga” Meriana C. Coopera z 1933 r., był prawdziwym hitem. Ale i dziś ogarnia nas wzruszenie, gdy oglądamy pamiętne sceny z piękną Jessicą Lange (rola Dwan była jej aktorskim debiutem) kąpaną przez King Konga pod wodospadem. Z perspektywy czasu najmniej obroniły się efekty specjalne. Mizeria owych ujęć jest tym bardziej widoczna, że w 2005 Peter Jackson zrealizował „King Konga” z Naomi Watts, który efektami specjalnymi absolutnie zachwyca, choć już przeładowaną wątkami fabułą, nie. W starszej wersji, może mniej awanturniczej, ale bardziej klimatycznej, poruszany jest mocniej wątek przyjaźni Dwan i King Konga oraz dramat schwytanego zwierzęcia, zachwycają plenerowe zdjęcia Hawajów (nominacja do Oscara), a także świetnie zaaranżowane sceny obrzędów.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

“Mumia” (Stephen Sommers 1999)
W „Mumiach” oraz późniejszym „Królu Skorpionie” odnajdziemy widowiskowe nawiązanie do cyklu klasycznych produkcji o mumiach, kręconych w latach 30. i 40. w wytwórni Universal oraz Hammer Films. Reżyser filmu bardzo umiejętnie wymieszał grozę, humor i wątek romansowy z mocno działającą na wyobraźnię historią starożytnego Egiptu. Wtedy to właśnie kapłan Imhotep zostaje ukarany straszliwą klątwą: jego zmumifikowane ciało ma przez wieczność pozostawać w stanie półśmierci. Obudzony do życia przez ekipę archeologów poszukujących Miasta Zmarłych sieje śmierć i spustoszenie. To przygoda podbita znakomitymi efektami specjalnymi, szczycąca się świetną scenografią, zdjęciami, pełnymi humoru dialogami i zabawnymi, bohaterami granymi przez Rachel Weish i Brendana Frasera.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv