
17. „Arcyoszust” (2017)
„Arcyoszust” ( reż. Barry Levinson) to amerykański dramat, w którym Robert De Niro wcielił się w rolę Bernie'ego Madoffa - wpływowego doradcy inwestycyjnego, który pewnego razu zostaje aresztowany przez FBI. Wkrótce sąd skazuje go na 150 lat więzienia za liczne oszustwa, opiewające na łączną kwotę miliardów dolarów. Fabuła tego filmu oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Jego mocną stroną jest gra aktorska - w tym w szczególności kreacja De Niro, który po latach grania, w mniej lub bardziej, udanych filmach komediowych wraca do swoich korzeni. Mimo to „Arcyoszust” ma wiele słabych punktów, w tym m.in. przedłużające się i nudne sceny i brak humoru i lekkości.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

16. „Czarna lista Hollywood” (1991)
„Czarna lista Hollywood” (reż. Irwin Winkler) to amerykańsko-francuski dramat, którego głównym bohaterem jest David Merrill - uznany reżyser, który ostatnie lata pracował poza USA. Wraca on do swojej ojczyzny i wkrótce zostaje wezwany przed Komisję ds. Działalności Antyamerykańskiej. Merrill buntuje się i nie podporządkowuje się temu nakazowi. Wkrótce okazuje się, że z tego powodu jego przyjaciele się od niego odwracają, a on sam nie może znaleźć pracy. Tytuł filmu nawiązuje do czarnej listy Hollywood, która została opublikowana w latach 40. ubiegłego wieku. Znajdowały się na niej nazwiska aktorów, reżyserów, producentów filmowych i innych osób związanych ze światem kina, którym niejako odebrano prawa do wykonywania zawodu z powodów politycznych. Film ten niesie za sobą uniwersalne przesłanie, ponieważ przedstawia walkę jednostki z system totalitarnym.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

14. „Ronin” (1998)
„Ronin” (reż. John Frankenheimer) to amerykańsko-brytyjski film sensacyjny, którego głównym bohaterem jest agent do zadań specjalnych o imieniu Sam (Robert De Niro). Wraz z innymi agentami pracuje dla człowieka, którego tożsamość jest ściśle strzeżoną tajemnicą. Ich zadaniem jest zdobycie pewnej teczki, której zawartości jednak nikt nie zna. Fabuła tego filmu oparta jest na wielu znakach zapytania, którym towarzyszy spójna i niezwykle dynamiczna akcja. Tłem do wydarzeń filmowych jest upadek komunizmu, którego jedną z konsekwencji jest utrata pracy przez wielu agentów służb specjalnych. Mocną stroną tej produkcji jest z całą pewnością fabuła i obsada aktorska.
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv

12. „Elita zabójców” (2013)
„Elita zabójców” (reż. Gary McKendry) to amerykańsko-australijski dreszczowiec, który stanowi adaptację powieści pt. „The Feather Men” autorstwa Ranulpha Fiennesa. Akcja tego filmu rozgrywa się w latach 80. ubiegłego wieku, kiedy to na byłych żołnierzy z elitarnej jednostki polują zawodowi zabójcy. Pewnego razu jeden z zabójców - Huntera (Robert De Niro) - zostaje porwany, by go ratować Danny Bryce, podejmuje się bardzo trudnej misji - zlikwidowania trzech zawodowych zabójców. „Elita zabójców” doskonale wpisuje się w ramy męskiego, nieco szowinistycznego, kina. Osoby, które oczekują od tego filmu spójnej i logicznej fabuły, mogą się nieco rozczarować. Produkcję tą warto obejrzeć przede wszystkim dlatego, że jest ona swojego rodzaju hołdem dla kina akcji z lat 80. (nie bez powodu akcja filmu rozgrywa się właśnie w tym czasie).
Program TV został dostarczony i opracowany przez media-press.tv