Spis treści
Światowa premiera nowego filmu Olgi Chajdas
„Imago" zostało świetnie przyjęte przez międzynarodową widownię festiwalu w Karlowych Warach. Oglądając „Imago" miałem wrażenie, jakbym po latach odkrył stronę B kasety wspaniałej undergroundowej kapeli z lat 80. i odnalazł tam zaginiony przebój. – pisał po premierze krytyk Cineuropa. Żywo reagowała wypełniona po brzegi publiczność Municipal Theatre w Karlowych Warach, wychwytując najmniejsze niuanse najnowszego filmu Chajdas.
„Imago” w Karlowych Warach
„Imago" świetnie odnalazło się w konkursowej sekcji Proxima festiwalu w Karlowych Warach: (Proxima) ma służyć jako swoiste okno na przyszłość kina artystycznego. Tworzymy miejsce dla filmów, które są świeże, mają pazur, ale zachowują artystyczną elegancję. Dotykają najważniejszych spraw współczesności, ale potrafią widza zaskoczyć. – zapowiadał „Imago" w „Variety" selekcjoner festiwalu Martin Horyna.
O czym jest „Imago”?
„Imago" to post-punkowy dramat psychologiczny o młodej kobiecie łaknącej życia pośród szarości PRL-u, to opowieść o więzi matki i córki, głodzie wolności, seksie i medytacji. Historia rozpoczyna się w Trójmieście w 1987 roku, a kończy w 1989, po pierwszych wolnych wyborach w Polsce. Jej tłem jest buntownicza trójmiejska scena muzyczna końca lat 80., kulturalny i społeczny fenomen tego okresu i zapowiedź rewolucyjnych zmian w Polsce. „Imago" to mocne i głośne kino o różnych odcieniach transformacji oraz portret kobiety, jakiego w polskim kinie jeszcze nie było.
Film powstał w koprodukcji polsko-holendersko-czeskiej, producentem filmu jest Apple Film Production.
