Jesienna ramówka TVP1. Co zobaczymy jesienią 2015 w Jedynce?

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
Co będzie hitem jesieni w TVP1? (fot. TVP/media-press.tv)
Co będzie hitem jesieni w TVP1? (fot. TVP/media-press.tv)
Poruszające losy bohaterów filmów dokumentalnych, interesujące spektakle Teatru Telewizji, spotkania z zakochanymi rolnikami oraz czterema przedsiębiorczymi dziewczynami ze Lwowa – to kilka z wielu premierowych jesiennych propozycji Jedynki.

SERIALE:

"Dziewczyny ze Lwowa"

"Dziewczyny ze Lwowa"

PREMIERA: 6 września (niedziela) godzina 20:05, kolejne odcinki o godz. 20:25

Serial obyczajowo-komediowy emitowany w niedzielne wieczory będzie przedstawiał losy czterech młodych dziewczyn, które przyjeżdżają do Warszawy w poszukiwaniu pracy i lepszego życia. Z polską rzeczywistością zderzą się: Uljana (Anna Gorajska), Polina (Magdalena Wróbel), Olyia (Katarzyna Ucherska) i Swietłana (Anna Maria Buczek). Czy odnajdą się w polskiej rzeczywistości i ile przeszkód będą musiały pokonać po drodze? Na to odpowie 13-odcinkowa produkcja Studia A dla Telewizji Polskiej. W Warszawie bohaterki nie bez trudności zaczynają na czarno pracę "u ludzi". Za grosze wynajmują wspólny pokój w zrujnowanej kamienicy od Pana Henryka (Marian Dziędziel), miłego starszego pana, który, jak się okaże, jest na bakier z prawem.
CZYTAJ TAKŻE: "DZIEWCZYNY ZE LWOWA". ZOBACZ KTO JEST KIM W SERIALU [GALERIA]

"Komisarz Alex"

PREMIERA: 5 września (sobota) godzina 20:25

Lucyna (Magdalena Walach) nigdy nie kryła, że podziwia Orlicza (Antoni Pawlicki), jako policjanta i że przyjaciel bardzo podoba się jej, jako mężczyzna. Od pierwszego spotkania wzdycha do niego skrycie, ale Michał pozostawał do niedawna obojętny na jej wdzięki. Dopiero w ostatnich odcinkach 6. serii "Komisarza Aleksa"coraz częściej patrzył na nią nie tylko jak na podwładną, ale też jak na kobietę, u boku, której może znaleźć szczęście. – Nie mogę zdradzić, czy Michał i Lucyna będą razem... – mówi Monika Jóźwik, producentka serialu?, ale potwierdza, że w nowych odcinkach serialu relacje między przystojnym komisarzem i uroczą panią podkomisarz wkroczą w zupełnie nową fazę.
Wystarczy iskra, by uczucie między nimi wybuchło z pełną siłą. Szczere rozmowy, czułe gesty i pełne pożądania spojrzenia, jakimi zaczną się obdarowywać, najdobitniej świadczyć będą o tym, że Lucyna i Michał są po prostu skazani na miłość. Czy pójdą za głosem serca i spróbują ułożyć sobie życie we dwoje?

"Ojciec Mateusz"

PREMIERA: 3 września (czwartek) godzina 20:30

Sandomierz i jego okolice wydają się być idealnym miejscem zbrodni. Od kilkunastu sezonów scenarzyści zaskakują barwnymi zagadkami kryminalnymi, którym musi sprostać policyjna ekipa pod dowództwem podinspektora Oresta Możejki oraz „cywilna” Ojca Mateusza, którego prawą ręką na dobre została Natalia. Za każdym razem na widzów czekają nowe historie, nowe postacie, nowe wątki, które różnią się w szczegółach; inne miejsca i okoliczności zbrodni. Dzięki temu fabuła nieustannie wciąga widzów. I tym razem Artur Żmijewski wystąpi w podwójnej roli aktora i reżysera.
CZYTAJ TAKŻE: NOWE ODCINKI "OJCA MATEUSZA" OD 3 WRZEŚNIA W TVP1! [WIDEO]

"Klan"

Klan

PREMIERA: od 31 sierpnia (poniedziałek-piątek) godzina 18:00

Szczęśliwie dla Pawła Lubicza (Tomasz Stockinger) zacznie się 18. seria „Klanu”, czyli najdłużej emitowanego polskiego serialu. Już w pierwszym odcinku nowego sezonu, który TVP1 wyemituje 31 sierpnia br., chirurg plastyk i zarazem współwłaściciel renomowanej kliniki Elmed, zostanie uniewinniony od zarzutu dopuszczenia się od szeregu zaniedbań w sztuce lekarskiej i doprowadzenia do nieumyślnego zagrożenia życia swojej pacjentki Eweliny Kuszyńskiej (Monika Markiewicz).

"Generał bandytów"

PREMIERA: od 1 września (wtorek) godzina 22:05

Serial zrealizowany na podstawie życiorysu słynnego włoskiego bandyty Carmine Crocco, cieszącego się wśród Włochów sławą ludowego bohatera na miarę Robin Hooda. Basilicata, druga połowa XIX wieku. Carmine Crocco (Daniele Liotti), syn ubogiego chłopa i kapral w armii Burbonów, zabija człowieka, który usiłował zgwałcić i okrutnie okaleczył jego siostrę. Zabity okazuje się synem miejscowego notabla, księcia Guarino. Chcąc uniknąć kary śmierci, Carmine przystaje do grupy bandytów i staje się człowiekiem wyjętym spod prawa.

"Klucz Salamandry"

PREMIERA: od 29 września (wtorek) godzina 22:20

Na odległej wyspie, w Azji Południowo-Zachodniej zostają wykryte dziwne ogniska zakażenia zwierząt. Badająca zjawisko, z ramienia organizacji charytatywnej, Maria odkrywa w okolicznej wiosce podobne symptomy zakażenia u ludzi. Próbkę przesyła do dalszych badań w Rosji. Badania potwierdzają śmiertelną naturę wirusa: nieodwracalne zaburzenia psychiczne mogące prowadzić do samobójstw. Nagle kontakt z Marią zostaje zerwany. Będąca cenionym naukowcem Maria jest jednocześnie córką wysokiego urzędnika Rosji. Z misją ratunkową na wyspy zostaje skierowana specjalna jednostka.

"Anno Domini - Biblii ciąg dalszy"

PREMIERA: od 11 września (piątek) godzina 20:25

Amerykańska kontynuacja telewizyjnego przeboju "Biblia", wyprodukowanego przez Marka Burnetta i Romę Downey. Serial rozpoczyna się niedługo po ukrzyżowaniu Jezusa (Juan Pablo di Pace). Niewielka grupa zwolenników Chrystusa stara się głosić jego słowo na całym świecie. Scenariusz nominowany do nagrody BAFTA Simon Block ("The Shooting Of Thomas Hurndall").

"Tysiąc i jedna noc"

PREMIERA: od 31 sierpnia (poniedziałek-piątek) godzina 14:00

Sehrazat (Szeherezada) Evliyaoglu pracuje, jako architekt w firmie Binyapi prowadzonej przez dwóch wspólników Onura Aksala i Kerema Inceoglu. Jest młoda, piękna i utalentowana, dobrze zarabia, a szefowie cenią jej projekty. Mało, kto wie, że jest także samotną matką pięcioletniego chłopca chorego na białaczkę. Pewnego dnia lekarz oznajmia, że konieczny jest natychmiastowy przeszczep szpiku kostnego, inaczej życie jej syna będzie zagrożone. Operację można wykonać natychmiast, ale kosztuje ona dwieście tysięcy dolarów. Jedynym znanym jej człowiekiem, który dysponuje tak ogromną sumą jest Onur.

"Wspaniałe stulecie"

PREMIERA: od 31 sierpnia (poniedziałek-piątek) godzina 15:50

Kontynuacja losów sułtana Sulejmana Wspaniałego i sułtanki Hürrem. W pierwszym z nowych odcinków, sułtan niespodziewanie traci przytomność okazuje się, że został otruty. Hürrem oskarża o wszystko Ibrahima. Syn Afife Yahya efendi ratuje sułtanowi życie. Tymczasem Mahidevran obawia się, że Hürrem postanowi zabić księcia Mustafę, by w przyszłości jej synowie nie mieli konkurenta do tronu.
CZYTAJ TAKŻE: "WSPANIAŁE STULECIE". TRZECI SEZON OD WRZEŚNIA 2015 W TVP1

ROZRYWKA:

"Rolnik szuka żony"

PREMIERA: od 6 września (niedziela) godzina 21:05 (I odcinek), kolejne odcinki o godz. 21:25

Producenci wybrali 10 osób, które pokazane zostały w wielkanocną niedzielę w specjalnym, zerowym odcinku programu. Wśród kandydatów znaleźli się m.in. rolnik najstarszy wiekiem w historii wszystkich edycji programu na świecie oraz po raz pierwszy w polskiej wersji programu, kobieta-rolnik. Przez następne kilka tygodni osoby, których sylwetki zaprezentowano w zerowym odcinku, czekały na listy od potencjalnych kandydatów na męża i żony. Przyszło ich ponad dwa i pół tysiąca, a pięć osób, które otrzymało najwięcej listów zobaczyć będzie można w nowej, drugiej serii programu. Nie zabraknie emocji i niezwykłych wydarzeń. Widzowie poznają nietuzinkowych ludzi, odwiedzą niezwykłe miejsca i poznają różne strony życia na wsi.
CZYTAJ TAKŻE: "ROLNIK SZUKA ŻONY 2". MARTA MANOWSKA ZDRADZA SZCZEGÓŁY NOWEJ EDYCJI PROGRAMU

"Kryptonim szef"

PREMIERA: od 2 września (środa) godzina 20:25

W towarzystwie kamer, szefowie dużych firm, prężnie działających na polskim rynku, opuszczą rodziny, zmienią wygląd i ubiór, zrezygnują z przyzwyczajeń i wygód codziennego dnia i przez tydzień będą zwykłymi pracownikami we własnych firmach. Będą jadać w pracowniczych stołówkach, spać w pracowniczych hotelach. Wszystko po to, by lepiej zrozumieć swoich pracowników, poznać ich problemy i historie. Szefowie będąc incognito, niejednokrotnie po raz pierwszy w życiu, będą mogli usłyszeć, wprost, co boli ich pracowników i na co powinni bardziej zwrócić uwagę.
CZYTAJ TAKŻE: "KRYPTONIM SZEF" W JESIENNEJ RAMÓWCE TVP1

"Retromania"

PREMIERA: od 26 września (sobota) godzina 14:05

Program rozrywkowy prowadzony przez Margaret, Krzysztofa Szewczyka i Wojciecha Pijanowskiego. Magazyn muzyczny nawiązujący do przebojów i programów muzycznych sprzed lat, oparty na bogatych archiwach TVP. W każdym odcinku muzyczni goście, gwiazdy, lista przebojów, muzyczne dedykacje dla widzów, a wszystko to okraszone anegdotami z życia polskiego show biznesu.

"Firmowe ewolucje"

PREMIERA: od 23 września (środa) godzina 22:10

Cykl opiera się na historiach osób prowadzących własny biznes, dla których skorzystanie z porady, czy profesjonalnych narzędzi stanowi wielką pomoc. Prowadzący Maciej Orłoś przedstawi 10 bohaterów i ich historie. Program ma pomóc uczestnikom oraz zainspirować widzów do aktywności zawodowej/biznesowej. Pozwoli także inaczej spojrzeć na ludzi ciężko pracujących i „robiących” własny biznes. Dla widzów najważniejsze będą jednak historie ludzkich rozterek, obaw czy radości. Program powstaje w współpracy z Bankiem Zachodnim WBK, produkuje go dla TVP1 Propeller Film Sp. z.o.o.

DOKUMENTY:

"Sensacje XX wieku"

PREMIERA: od 2 października (poniedziałek) godzina 20:25

Jesienią Jedynka będzie kontynuować także emisję premierowych odcinków popularnej serii dokumentalnej Bogusława Wołoszańskiego "Sensacje XX wieku", opartej na materiałach archiwalnych TVP i fabularyzowanych inscenizacjach z udziałem aktorów. Koprodukcja Telewizji Polskiej i National Geographic Channel to program wyjątkowy, który był emitowany ponad 20 lat. Zrealizowano ok. 1000 odcinków. Powstał także specjalny klub "Sensacje XX wieku".

"Drzwi otwarte"

PREMIERA: od 5 września (sobota) godzina 12:00

Cykl telenowel dokumentalnych będzie opowiadał o rodzinach zastępczych, które od lat przyjeżdżają na letnie turnusy do fundacji „Patria” w Imiołkach i Skrzetuszewie. Na co dzień borykają się z problemami, walczą o podopiecznych. Dla nich możliwość pobytu w Imiołkach jest często jedyną okazją w roku do tego, by odpocząć, nabrać sił, zmienić otoczenie, ale przede wszystkim pobyć z innymi rodzinami i rozmawiać. Cykl ma być okazją do wzruszeń, chwil zastanowienia i zrozumienia ludzi, którzy nagle postanawiają powiększyć swoje biologiczne rodziny o obce dzieci.

"Do zobaczenia w Krakowie - Światowe Dni Młodzieży"

PREMIERA: od 13 września (niedziela) godzina 8:25

Program będzie informował widzów o kolejnych etapach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, a jednocześnie będzie zachęcał do zaangażowania się i uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu. Wyjaśni też, na czym polega fenomen Światowych Dni Młodzieży i dlaczego w Polsce będzie miał swoją 31 edycję.

TEATR I FILM:

Jesienią TVP1 zaprasza na premierowe spektakle Teatru Telewizji. Już we wrześniu "Rybka canero" Juliusza Machulskiego – to po trosze komedia omyłek, po trosze studium ludzkich zachowań, a trochę kryminalne śledztwo pełne zagadek. W obsadzie m.in.: Andrzej Zieliński, Ewa Wiśniewska, Jan Englert. Kolejne dwa spektakle to "Ich czworo" w reżyserii Marcina Wrony oraz "Damy i huzary" w reżyserii Krystyny Jandy, spektakl, który powstaje w ramach obchodów 250 lat teatru publicznego w Polsce.

W ofercie filmowej Jedynki znajdą się także premierowe filmy. W cyklu "Hit na sobotę"” TVP1 pokaże m.in. takie tytuły: "Hans Kloss. Stawka większa niż życie" z udziałem Tomasza Kota, Stanisława Mikulskiego i Emila Karewicza; "Biegnij chłopcze, biegnij" – film w koprodukcji niemiecko-francusko-polskiej na podstawie powieści Uri Orleva. To opowieść o heroicznej walce o życie ośmioletniego chłopca, który ucieka z warszawskiego getta. W filmie wystąpią: Andrzej Tkacz, Zbigniew Zamachowski, Grażyna Szapołowska. Kolejną premierą będzie "Ambassada" – film Juliusza Machulskiego, w którym bohaterowie przenoszą się w czasie do sierpnia roku 1939 i poznają zarówno Joachima von Ribbentropa, w którego wcielił się Adam "Nergal" Darski, jak i samego Hitlera w interpretacji Roberta Więckiewicza.

W emitowanym w niedzielne wieczory cyklu "Zakochana Jedynka" pojawią się takie propozycje, jak: "Bilet na księżyc" z Anną Przybylską – filmowa podróż do lat sześćdziesiątych, barwnej epoki "dzieci kwiatów", hipisów i bigbitu; komediodramat z gwiazdorską obsadą pt. "Dwoje do poprawki" z Meryl Streep i Tommy Lee Jonesem. Natomiast z okazji Święta Niepodległości, 11 listopada planowana jest premierowa emisja filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" z Robertem Więckiewiczem w roli głównej.

JESIENNA RAMÓWKA TVP2. CO ZOBACZYMY JESIENIĄ 2015 W DWÓJCE?

JESIENNA RAMÓWKA TVN. CO ZOBACZYMY JESIENIĄ 2015?

JESIENNA RAMÓWKA POLSATU. CO ZOBACZYMY JESIENIĄ 2015?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kiermasz Mikołajkowy w Kłecku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze!
Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn