
Kto jest kim w "Bodo"? Sprawdźcie, w kogo wcielą się poszczególni aktorzy!
fot. Tomasz Hołod/Polska Press

Tomasz Schuchardt - starszy Bodo
Drugi etap to portret Eugeniusza Bodo – gwiazdy. To opowieść o największych sukcesach – zmaganiu się z przygniatającą popularnością, próbą znalezienia prawdziwej miłości – skomplikowanych relacjach uczuciowych z Zulą Pogorzelską, Norą Ney, Tahitanką Reri i – przede wszystkim – z Adą.
Wreszcie zobaczymy Bodo w najtragiczniejszym momencie życia, w chwili gdy jest zmuszony pogodzić się z utratą wszystkiego, co kochał, skonfrontować się ze swymi największymi lękami i słabościami. Ten etap rozpoczyna się w chwili, gdy Eugeniusz Bodo – u progu międzynarodowej kariery – staje się prawdziwym „królem życia”. Wtedy właśnie, przymuszony wybuchem wojny, ucieknie z Warszawy do Lwowa, gdzie zostanie w zagadkowych okolicznościach aresztowany przez NKWD. Absurdalne oskarżenia o szpiegostwo, więzienie i wyrok. W końcu śmierć w obozowym szpitalu – w samotności, brudzie, głodzie, chorobach i upokorzeniu.
fot. Krzysztof Szymczak/Polska Press

Antoni Królikowski - młody Bodo
Bodo tak naprawdę nazywał się Bogdan Eugène Junod. Pseudonim sceniczny - "Bodo" pochodzi od pierwszych sylab imion: jego pierwszego imienia (Bogdan) i matki (Jadwiga Anna Dorota). Urodził się w Szwajcarii w 1899 roku. W Polsce pojawił się około 1900 r. wraz z rodzicami.
Eugeniusz Bodo był największą gwiazdą przedwojennego polskiego kina. Obdarzony był niespotykaną charyzmą i urokiem osobistym, którym przyciągał tłumy widzów na każdy film czy spektakl. Stał się ikoną mody i dobrego stylu. Jego piosenki śpiewała cała Polska. Ściany na klatce schodowej prowadzącej do jego mieszkania, były wypełnione kobiecymi wyznaniami miłości i uwielbienia dla talentu. Mimo to Bodo nigdy nie zaangażował się w poważny związek uczuciowy. Najważniejsze miejsce w jego życiu zajmowała dominująca matka i uroczy, olbrzymi dog Sambo. W jednym z wywiadów aktor przyznał, iż uwielbia wcielać się w teatrze i filmie w różne role, bowiem „nienawidzi samego siebie”. Wcielał się na tyle skutecznie, że podczas przesłuchań w moskiewskim więzieniu – po aresztowaniu Bodo przez NKWD – nawet śledczym rzeczywistość myliła się z jego filmowymi dokonaniami.
W serialu twórcy pokazują Eugeniusza Bodo na różnych etapach życia. Najpierw opowiadają o nieśmiałym, żyjącym marzeniami o wielkiej sławie nastolatku, dla którego teatr jest ucieczką od codziennych problemów. O miłości do sceny, całkowitym poświęceniu, mozolnej i konsekwentnej wspinaczce na estradowy szczyt, aż do chwili, gdy dostaje pierwszy angaż w warszawskiej rewii.
fot. Tomasz Hołod/Polska Press

Piotr Żurawski - Moryc (postać fikcyjna)
Rówieśnik i jeden z najbliższych przyjaciół Bodo od dzieciństwa. Ubogi syn żydowskiego krawca z Łodzi, który z czasem wyrośnie na kreatora mody. W ślad za Bodo ucieka z domu. Wspiera Eugeniusza w ciężkich początkach artystycznej kariery. Ich drogi na moment się rozchodzą, gdy Moryc decyduje się na wyjazd do berlińskiej akademii kroju. Zdobytą tam wiedzę i umiejętności wykorzysta otwierając w Warszawie butik z supermodnymi garniturami. Oczywiście we wszystkim pomoże mu – popularny już wtedy – Bodo, który z teatralnej sceny zareklamuje krawieckie usługi Moryca. Moryc zakocha się, założy rodzinę – czego w głębi duszy będzie mu zazdrościł Bodo. Filie jego sklepów rozsiane będą po wielu europejskich miastach. Być może dlatego dość szybko zrozumie zmieniające się nastroje, grozę wzbierającego nazizmu i zbliżającej się wojny.
fot. Tomasz Hołod/Polska Press