"Lepiej późno niż wcale" odcinek 3. - co się wydarzyło?
Karol Strasburger, Piotr Polk, Władysław Kozakiewicz, Krzysztof Hanke oraz znany youtuber Rafał Masny samurajami -odpowiednikami średniowiecznych rycerzy. - Cała historia Japonii kojarzy mi się z samurajem - przyznał Karol Strasburger, który razem z kolegami obejrzał pokaz kembu - rodzaju sztuki łączący taniec i samurajską walkę.
Każdy z panów marzył, by przeobrazić się w samuraja i jak na filmach stanąć do walki z mieczem w ręku. Z wielkim podekscytowaniem bohaterowie czekali na lekcję walki i oczywiście na mianowanie ich prawdziwymi samurajami. Jednak w trakcie bujania w obłokach zostali bardzo szybko sprowadzeni na ziemię. Gospodarze szkoły samurajów wręczyli gościom wachlarze - nieodzowny element stroju samuraja - i zaczęła się nauka…. Potem towarzysze podróży zasiedli na widowni, a na scenę wkroczył Krzysztof Hanke. Taniec kolegi z wachlarzem bardzo ich rozbawił.
Panowie przebywali w towarzystwie Gejsz, których obecnie w Japonii jest około tysiąca. Gejszom nie wolno wyjść za mąż, używać komórek ani oglądać telewizji. Nie wolno ich dotykać. Panie zaproponowały grę, w której w przypadku pomyłki należało wypić karniaka. Później panowie zaśpiewali dla pań, a następnie udali się do Ryokan - tradycyjnego japońskiego miejsca noclegu dla podróżnych.
Kolejny przystanek to Świątynia Zen, gdzie czekały na bohaterów tajemne rytuały. - Pójdziemy odnaleźć wewnętrzny spokój - zapowiedział Masny. Odbyło się także rytualne uderzenie w dzwon. Po tej przygodzie przyszła pora na wizytę w Korei. Na początek Seul i Lotte World Tower - najwyższy budynek w mieście. - Widok jakbym był na najwyższym punkcie na ziemi - opisał Władek. W dzielnicy Gangnam panowie odwiedzili klinikę chirurgii plastycznej. Korea jest bowiem światową stolicą operacji plastycznych. Każdy postanowił korzystać z mniej inwazyjnych zabiegów. Zadowolenie z efektów było różne.
