„Najdziksze w Europie". Fascynująca seria dokumentalna na Polsat Viasat Nature. Poznajcie najwspanialsze gatunki zwierząt

Krzysztof Połaski
materiały prasowe Polsat Viasat Nature
Europę zamieszkują niektóre z najwspanialszych gatunków zwierząt – od sępa brodatego, największego europejskiego ptaka drapieżnego, po fokę szarą, największego wodnego drapieżnika na kontynencie, od żubra, najcięższego europejskiego ssaka lądowego, do łosia, największego z gatunków jeleni, od nocnego łowcy, rysia, po rosomaka, zwierzę podobne do niedźwiedzia, które potrafi powalić łosia swoimi zębami. Nowa seria przyrodnicza „Najdziksze w Europie” przedstawia sześć największych, najrzadszych i najszybszych zwierząt na kontynencie.

„Najdziksze w Europie" na

„Najdziksze w Europie"

Każdy z odcinków poświęcony jest jednemu zwierzęciu lub rodzinie zwierząt i wyzwaniom, jakim muszą stawiać czoła w zmieniającym się świecie. Widzowie dowiedzą się jak zmiana klimatu wpływa na ich życie i jak bronią swoich siedlisk przed wpływem człowieka.

Program zabiera nas w niezwykłą podróż przez unikalne obszary i pierwotne krajobrazy, przekraczając granice polityczne, których zwierzęta nie są świadome podczas swojej podróży i pokazując Europę w całej jej różnorodności. Naukowcy i eksperci pokażą wybrane zwierzęta w szerszym kontekście ich gatunku i populacji innych zwierząt.

Seria rzuca także ważne światło na wymieranie gatunków, zwracając uwagę na zwierzęta, których siedliska są zagrożone działaniem ludzi i zmianami klimatycznymi, ale także odkrywając pozytywne aspekty, takie jak reintrodukcja prawie wymarłych lub rzadkich gatunków.

Przy użyciu specjalnych, dobrze ukrytych kamer, autorzy serii pokazują zwierzęcych bohaterów w ich naturalnych siedliskach. Widzowie zobaczą zdjęcia z dronów i helikopterów, dzięki którym uwieczniono wyjątkowe i niespodziewane sytuacje.

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Kultura i rozrywka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Tego się Jana nie spodziewała. Tak ją Manuel zaskoczy!

Tego się Jana nie spodziewała. Tak ją Manuel zaskoczy!

Marta Nawrocka też jest fanką tatuaży. Jak wypada na tle wytatuowanego męża?

Marta Nawrocka też jest fanką tatuaży. Jak wypada na tle wytatuowanego męża?

Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn