„Pan Samochodzik i Templariusze" - jak będzie wyglądał samochód?
Oprócz głośno zapowiadanego „Znachora", netfliksowej wersji doczeka się równiez kultowa polska produkcja „Pan Samochodzik i Templariusze". Za reżyserię odpowiada Antoni Nykowski. Scenariusz na podstawie książki Zbigniewa Nienackiego, napisał Bartosz Sztybor. W głównej roli nowej adaptacji zobaczymy Mateusza Janickiego!
Aktor znany jest z tak produkcji, jak:
- „Czas honoru",
- „Stulecie winnych"
- „Na dobre i na złe",
- „Lejdis",
- „Powidoki",
- „Wołyń"
- „Zabawa, zabawa".
Oto jak zapowiada się słynne auto Pana Samochodzika po reaktywacji:
Premiera filmu „Znachor"
Film „Znachor", na podstawie kultowej powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, będzie można obejrzeć na Netflix już w drugiej połowie 2023 roku – jednocześnie w ponad 190 krajach na całym świecie. Reżyseruje Michał Gazda, a w rolach głównych Leszek Lichota i debiutująca w pierwszoplanowej roli żeńskiej Maria Kowalska.
„Znachor" to kolejny odważny projekt serwisu Netflix, który wyprodukował już ponad 30 polskich filmów i seriali. Jestem bardzo wdzięczna, że mogliśmy podjąć się nakręcenia adaptacji powieści Znachor. To olbrzymia inwestycja i Netflix po raz kolejny pokazał, że promuje polską kulturę, a także wierzy i wspiera rodzimych twórców. - mówi Magdalena Szwedkowicz, producentka filmu. Partnerzy po stronie Netflix obdarzyli nas ogromnym zaufaniem, wyposażyli w odpowiednie środki oraz stworzyli takie środowisko twórcze, w którym realizacja tego projektu stała się możliwa – dodaje.
Powieść Dołęgi Mostowicza i jej ekranizacja sprzed 40 lat jest - bez żadnej przesady - legendą polskiej pop-kultury. I teraz my - dzięki Netflix - mieliśmy okazję zmierzyć się z tą legendą. Co było niewątpliwie wielkim reżyserskim przywilejem, ale też - nie ukrywajmy - twórczą obawą. Igraliśmy przecież z narodowym wzorcem melodramatu - komentuje Michał Gazda, reżyser Znachora, który jest jego filmowym debiutem fabularnym. Dzięki wspaniałej ekipie poczucie odpowiedzialności nie krępowało, a kreacja wszystkich tych namiętności i dramatów przedwojennego świata okazała się prawdziwą artystyczną frajdą – dodaje Gazda.
Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl
