Pogrzeb Stanisława Witka. Tłumy żegnały męża Elżbiety Witek! Kościół pękał w szwach!

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
Adam Jankowski, Piotr Krzyżanowski / Polska Press
17 kwietnia 2024 roku odbył się pogrzeb Stanisława Witka. Zmarłego męża Elżbiety Witek żegnały prawdziwe tłumy, w tym m.in. Jarosław Kaczyński. Kościół podczas mszy świętej dosłownie pękał w szwach!

Spis treści

Ostatnie pożegnanie Stanisława Witka

W środę, 17 kwietnia 2024 roku, odbył się pogrzeb Stanisława Witka. Mąż Elżbiety Witek spoczął na cmentarzu komunalnym w Jaworze, a żegnały go prawdziwe tłumy! Podczas mszy żałobnej kościół dosłownie pękał w szwach, a wierni, którzy chcieli pożegnał nieodżałowanego polityka, wypełnili Dom Pański po przegi.

Stanisława Witka pożegnali m.in.:

  • załamana wdowa, Elżbieta Witek,
  • Jarosław Kaczyński,
  • Mariusz Błaszczak,
  • Rafał Bochenek

Wieńce przysłali marszałek Sejmu Szymon Hołownia, była premier Beata Szydło i prezydent Andrzej Duda.

Śmierć Stanisława Witka

Stanisław Witek zmarł 13 kwietnia 2024 roku, po bardzo długiej chorobie. Od 2020 roku aż do momentu śmierci był hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.
Stanisław Witek urodził się 13 grudnia 1952 roku w Jaworze i ukończył Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez wiele lat pracował jako wychowawca, a także był nauczycielem w Szkole Podstawowej w Paszowicach. Jednak to jego zaangażowanie w działalność opozycyjną, szczególnie po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce, przyniosło mu rozgłos i wpłynęło na jego życie.

W czasie stanu wojennego aktywnie uczestniczył w organizowaniu kolportażu podziemnych wydawnictw. Pełniąc rolę koordynatora dystrybucji czasopism, ulotek oraz znaczków pocztowych na terenie ówczesnego województwa legnickiego, był jednym z głównych organizatorów tej działalności w regionie. Dodatkowo, angażował się w akcje plakatowe i drukowanie podziemnej prasy.

Za te działania był wielokrotnie zatrzymywany przez organy państwowe. Po raz pierwszy aresztowano go 3 września 1982 roku z powodu udziału w manifestacjach, za co został skazany na trzy miesiące więzienia. Spędził ten czas najpierw w Areszcie Śledczym w Świdnicy, a następnie w Zakładzie Karnym we Wrocławiu. Ostatecznie został zwolniony w grudniu 1982 roku.

Stanisław Witek był jednym z wielu bohaterów tamtych czasów, którzy ryzykowali swoją wolność, walcząc o prawa i wolności obywatelskie. Jego historia jest świadectwem odwagi i poświęcenia dla ideałów, którymi się kierował.

Pogrzeb Stanisława Witka. Tłumy żegnały męża Elżbiety Witek!...

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź TeleMagazyn.pl codziennie. Obserwuj TeleMagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn