
Wrzesień w pełni, a to oznacza, że w kinach pojawiają się coraz ciekawsze filmy. Tym razem możecie wybrać się na intrygujący polski kryminał z Bartłomiejem Topą w roli głównej, czyli "Sługi boże". Ale jeżeli wolicie amerykańskie komedie romantyczne, to za żadne skarby nie możecie przegapić wielkiego powrotu Bridget Jones! Do tego w kinach horror "Blair Witch", dyskretna opowieść o homoseksualnym uczuciu pt. "Mając 17 lat" oraz przyrodniczy dokument "Królestwo".

"Bridget Jones 3"
Na trzecią filmową część niekończących się miłosnych zawirowań w życiu Bridget Jones fani na całym świecie czekali 14 lat. Laureaci Oscara – Renée Zellweger i Colin Firth - powracają w kontynuacji ikonicznej komedii o miłosnych i zawodowych przygodach Bridget Jones, autorki najzabawniejszego pamiętnika w historii kina i literatury.
Po rozstaniu z Markiem Darcym, z którym miała spędzić resztę życia, Bridget znów jest singielką, tym razem po czterdziestce. Jej nieokiełznany optymizm każe jej skupić się na nowych wyzwaniach zawodowych oraz starych i nowych przyjaciołach. Po raz pierwszy w życiu panna Jones czuje, że ma całkowitą kontrolę nad swoim życiem. Czy coś może zaburzyć ten spokój?
Otóż może, Bridget spotyka bowiem przystojnego Amerykanina Jacka (Patrick Dempsey), który jest wszystkim tym, czym nie jest Mark. Ale na tym nie kończy się historia. Bo kłopoty i Bridget to synonimy. Wkrótce okazuje się, że panna Jones spodziewa się dziecka. Nie jest jedynie pewna, który z panów jest jego ojcem…
Oprócz Zellweger i Firtha, w filmie zobaczymy znanego z serii „Transformers” oraz serialu „Chirurdzy” Patricka Dempsey’a, a także laureatkę Oscara Emmę Thompson.
Za reżyserię odpowiada Sharon Maguire, twórczyni „Pamiętnika Bridget Jones”. Dwie poprzednie części filmu zarobiły ponad pół miliarda dolarów i zyskały status kultowych. Za rolę Bridget Jones Renée Zellweger otrzymała nominację do Oscara.
Czas trwania: 2 godz. 2 min.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ

"Sługi boże"
Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski. Ku jego niezadowoleniu do sprawy przydzielona zostaje także Ana Wittesch, berlińska policjantka o polskich korzeniach. Jej udział w dochodzeniu budzi wątpliwości Warskiego. Czuje, że za jej przyjazdem stoi coś więcej niż mówią mu przełożeni. Wkrótce do miasta przybywa dr Kuntz, tajemniczy wysłannik watykańskiego banku.
Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, pojawienie się Any i dr. Kuntza? Zanim zagadka zostanie rozwiązana, Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...
Czas trwania: 1 godz. 41 min.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ

"Mając 17 lat"
Zjawiskowy obraz o dorastaniu autorstwa jednego ze współczesnych mistrzów francuskiego kina André Téchina, twórcy słynnych "Dzikich trzcin". To intymny portret dorastających młodych ludzi, którzy wciąż szukają własnej tożsamości i cały czas poznają swoją seksualność. „Mając 17 lat” porównywany jest ze słynnym "Życiem Adeli" Abdellatifa Kechiche.
Damien i Thomas uczęszczają na te same zajęcia, choć dzieli ich wszystko, od różnicy klasowej i rasowej począwszy. Pierwszy to szpaner ze świetnie sytuowanej rodziny lekarki i wojskowego. Drugi jest adoptowanym chłopakiem afrykańskiego pochodzenia. Po lekcjach musi pomagać rodzicom przy gospodarstwie.
Młodzi bohaterowie ze szkolnej ławy nienawidzą się do tego stopnia, że w jednej chwili potrafią przejść od obelg do rękoczynów. Przewrotny los sprawia jednak, że przez jakiś czas muszą zamieszkać pod jednym dachem. Ich niechęć z czasem przemienia się w koleżeństwo i wzajemną fascynację. Do głosu dochodzą buzujące hormony.
Czas trwania: 1 godz. 56 min.