„Wilkołak” jest realizowany m.in. w Parku Narodowym Gór Stołowych, Pałacu w Bulowicach oraz w Muzeum Molke. Koniec zdjęć do „Wilkołaka” zaplanowano na listopad 2017 roku. Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku.
Dla ośmiorga dzieci, wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują sen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania. „To historia o zarażeniu złem. O ludziach, którzy zostali sprowadzeni do roli zwierząt i próbują powrócić do ludzkiej postaci” – mówi Adrian Panek, który jest także autorem scenariusza do filmu.
W „Wilkołaku” zobaczymy m.in. Danutę Stenkę, Sonię Mietielicę („Handlarz cudów” Jarosława Szody i Bolesława Pawicy), Nicolasa Przygodę („Plac zabaw” Bartosza M. Kowalskiego) oraz niemieckiego aktora Wernera Daehna, znanego z ról w „Walkirii” Bryana Singera i „Życia na podsłuchu” Floriana Henckela von Donnersmarcka.
Producentkami filmu są Agata Szymańska i Magdalena Kamińska z Balapolis. Wśród wcześniejszych produkcji firmy jest „Baby Bump” Kuby Czekaja nagrodzony wyróżnieniem specjalne Queer Lion Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji oraz Nagrodą Specjalną Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Off Camera w Krakowie. „Wilkołak” powstaje w koprodukcji z Rosco Polska, holenderskim House of Netherhorror, niemieckim studiem Twenty Twenty Vision odpowiedzialnym za sukces takich filmów jak „Elle” Paula Verhoevena, „Martwe wody” Bruno Dumonta i „Soy Nero” Rafiego Pittsa.
Projekt został wsparty finansowo m.in. przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Netherlands Film Fund.
„Wilkołak” trafi do kin w 2018 roku.
Premiery kinowe sierpień 2017
