Cezary Pazura kiedyś i dziś. Przypominamy stare zdjęcia uwielbianego aktora! Im starszy, tym więcej fanek do niego wzdycha!

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
Cezary Pazura celebruje 62. urodziny, a formy mógłby mu pozazdrościć niejeden młodzik! Dziesiątki znakomitych ról filmowych i serialowych dowiodły, że to nie jest zwykły śmieszek, a wybitny artysta komediowy. Pamiętacie, jak wyglądał zanim posiwiał? W galerii znajdziecie same perły!

Spis treści

Kim jest Cezary Pazura

Cezary Pazura to postać, której raczej nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać. Jeżeli nie zna go ze starszych filmów, co mało prawdopodobne, to kojarzy go choćby z reklam czy współczesnych seriali. Ten urodzony 13 czerwca 1962 r. polski aktor teatralny, filmowy, i dubbingowy, reżyser, producent, artysta kabaretowy i youtuber, okazjonalnie także prezenter telewizyjny i piosenkarz, ma imponujący dorobek zawodowy.

Filmowy debiut Pazury to rok 1986 i rola druha Pumy w filmie „Czarne stopy”, ale popularność zdobył za sprawą kreacji postaci Edwarda Wiadernego w filmie „Kroll w 1991 roku w reż. Władysława Pasikowskiego. Odebrał za to zresztą nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę męską na 16. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni! Ważny w jego karierze był również serial „Pogranicze w ogniu”.

Filmy i seriale z Cezarym Pazurą

Z powodzeniem współpracował z reżyserami, takimi jak: Marek Koterski, Władysław Pasikowski, Maciej Ślesicki, Juliusz Machulski, Olaf Lubaszenko i Jacek Bromski. Grał role tytułowe, główne, drugoplanowe oraz epizodyczne. Do najważniejszych ról w jego aktorskiej karierze należą występy w filmach: „Psy” (1992), „Czarne Słońca” (1992), „Pożegnanie z Marią” (1993), „Polska śmierć” (1994), „Psy 2. Ostatnia krew” (1994), „Nic śmiesznego” (1995), „Tato” (1995), „Dzieci i ryby” (1996), „Kiler” (1997), „Sara” (1997), „Szczęśliwego Nowego Jorku” (1997), „Sztos” (1997), „Kiler-ów 2-óch” (1999), „Ajlawju” (1999), „Chłopaki nie płaczą” (2000), „E=mc²” (2002), „Kariera Nikosia Dyzmy” (2002), „Show” (2003), „Złoty środek” (2009), „Sztos 2” (2011), „7 uczuć” (2018), „Pitbull. Ostatni pies” (2018) i „Psy 3. W imię zasad” (2020), a także w serialach telewizyjnych: „Pogranicze w ogniu” (1988–1991), „13. posterunek” (1997–2000), „Faceci do wzięcia” (2006–2010), „Przypadki Cezarego P.” (2015) i „Ślepnąc od świateł” (2018).

Cezary Pazura kiedyś i dziś. Zobacz, jak się zmieniał
AKPA

Wielokrotnie oddawał swój głos animowanym bohaterom. Jego głosem mówi m.in. leniwiec Sid z pięcioczęściowej serii filmu animowanego „Epoka lodowcowa”, Numernabis w filmach komediowych „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra” i „Asterix na olimpiadzie”, Prezes z „Looney Tunes znowu w akcji”, rybka Oscar z „Rybek z ferajny”, świnia Specek Zawiotki z „Kurczaka Małego” i karzeł Rumpelstiltskin w filmie „Shrek Forever”. Jednocześnie można było go zawsze oglądać na teatralnych deskach; występował na deskach Teatru Ochoty w Warszawie, był też aktorem Teatru Scena Prezentacje i aktorem Teatru 6. piętro. Ponadto wystąpił gościnnie w rzeszowskim Teatrze im. Wandy Siemaszkowej (1994) i na Scenie na Woli im. Tadeusza Łomnickiego (2006). Na swoim koncie ma szereg nagród; dość wspomnieć, że jest laureatem dwóch Złotych Lwów i dwóch Złotych Kaczek, a także Telekamery i Świra. Nie uniknął jednak antynagrody, Węża.

Życie prywatne Cezarego Pazury

Cezary Pazura jest synem Zdzisława i Jadwigi Pazurów; matka była technikiem normowania w Wytwórni Wyrobów Precyzyjnych „Niewiadów Predom Prespol”, zaś ojciec nauczał muzyki w Szkole Podstawowej w Osiedlu Niewiadów i prowadził teatr amatorski. Dorastał z młodszym o siedem lat bratem, Radosławem, który również został aktorem.

Cezary Pazura kiedyś i dziś. Zobacz, jak się zmieniał
AKPA

Cezary ukończył II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim oraz szkołę muzyczną w klasie klarnetu. Gdy nie udało mu się dostać za pierwszym razem do szkoły teatralnej, uczył się w Policealnym Studium Gastronomicznym. W 1986 ukończył Łódzką Szkołę Filmową; w trakcie nauki dorabiał jako kelner na weselach. Niewielu wie, że do 27. roku życia był... ministrantem!

Wszystkie żony Cezarego Pazury

Cezary Pazura żenił się trzykrotnie; 1 kwietnia 1989 poślubił Żanetę, z którą ma córkę, Anastazję (ur. 29 października 1989). Relacja nie przetrwała i w 1994 r. sfinalizowali rozwód.

Cezary Pazura z córką
Cezary Pazura z córką AKPA

Rok później, w 1995 roku, poślubił Weronikę Marczuk. Para była ze sobą do końca 2007 roku. Na miłość nie czekał długo - spotkał ją w pociągu w postaci młodszej o 26 lat Edyty Zając. Para pobrała się 1 maja 2009 roku i doczekali trójki pociech: Amelii (ur. 2009), Antoniego Józefa (ur. 2012) i Rity (ur. 2018).

W galerii poniżej znajdziecie archiwalne zdjęcia Cezarego Pazury, o których nawet on sam mógł zapomnieć. Wydobyliśmy te perełki z archiwów!

Cezary Pazura kiedyś i dziś. Przypominamy stare zdjęcia uwie...

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź TeleMagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn