Jan Englert jako baron przekazuje uniwersalne wartości. "W życiu jest coś ważniejszego niż pieniądze"

Redakcja Telemagazyn
AKPA
AKPA Gałązka, Niemiec, Podlewski, Kurnikowski / AKPA.
- Wolność, która ma narzucone granice to nie wolność, a wolność, która nie ma żadnych granic to anarchia. Baron Münchhausen uczy, że można wierzyć w rzeczy, które są niepoliczalne i materialne, że w życiu jest coś ważniejszego niż pieniądze - mówi Jan Englert o najnowszym spektaklu w swoim teatrze.

5 marca swoją premierę w Teatrze Narodowym będzie miało przedstawienie "Baron Münchhausen dla dorosłych" w reżyserii Macieja Wojtyszko.

Aktualny komentarz

Mimo że akcja spektaklu dzieje się w XVIII wieku, to zwłaszcza w kontekście wydarzeń dziejących się obecnie w Ukrainie jego przesłanie wciąż nie traci na aktualności. W tytułowej roli barona występuje Jan Englert.

Spektakl jest opowieścią o świecie, który na naszych oczach się rozpada i o tym co zrobić, żeby się nie rozpadł. Są dwa wyjścia - można albo płakać, albo próbować uciekać w świat półrealny - porozumienie, empatię, dobrze pojętą wolność. Wolność, która ma narzucone granice to nie wolność, a wolność, która nie ma żadnych granic to anarchia. Baron Münchhausen uczy, że można wierzyć w rzeczy, które są niepoliczalne i materialne, że w życiu jest coś ważniejszego niż pieniądze, wczasy na Santorini i władza, która jak mamy przykład w dzisiejszych czasach degeneruje

- mówi Jan Englert, aktor i dyrektor teatru.

autor: AKPA.

Styl życia

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Największy koszmar Duygu spełnia się na jej oczach! Yagmur tryumfuje

Największy koszmar Duygu spełnia się na jej oczach! Yagmur tryumfuje

Marieta Żukowska debiutuje z mężem na salonach! Jej ukochany to nie byle kto

Marieta Żukowska debiutuje z mężem na salonach! Jej ukochany to nie byle kto

Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn