Maciej Zakościelny kiedyś i dziś. Tak się zmieniał „polski Brad Pitt”! Publikujemy wyjątkowe zdjęcia

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
Maciej Zakościelny to akrot, którego zna niemalże każdy - bez względu na to, jak dawno ostatni raz widział serial czy film z jego udziałem. To zasługa m.in. serialu „Kryminalni”, który okazał się wielkim hitem. Nie bez przyczyny zyskał miano „polskiego Brada Pitta”. Zobaczcie, jak się zmieniał na przestrzeni lat!

Maciej Zakościelny to urodzony 7 maja 1980 r. w Stalowej Woli polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, którego znakomita część widzów kojarzy przede wszystkim z jego rolą Marka Brodeckiego w serialu „Kryminalni” i z komedii „Tylko mnie kochaj”.

Ale zacznijmy od początku. Do szkoły aktorskiej zdawał dwa razy i do 2004 r. był studentem Akademii Teatralnej w Warszawie, jednak nie uzyskał dyplomu magistra. Ma za sobą także epizod edukacji muzycznej - uczył się w klasie skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Stalowej Woli.

Pierwszą rolę Maciej Zakościelny dostał w serialu „Plebania”, gdzie wcielił się w Marka Bednarka. Później wystąpił m.in. w „Sforze” w roli wspólnika Lipskiego, „Na jelenie” jako Emil oraz w serialu „Samo życie” jako Antoni Knapik. Widzowie mogli go też oglądać w trzech przedstawieniach Teatru Telewizji: „Sesja castingowa”, „Książę nocy” oraz „1 września”. Pojawiał się także w serialu „Na dobre i na złe” jako Igor, kolega serialowego Tomka. W „Starej baśni” zagrał Wramota, swoją pierwszą rolę kostiumową. W 2004 r. posypały się nagrody i kolejne propozycje - na łódzkim festiwalu szkół teatralnych otrzymał nagrodę za ruch sceniczny i ekspresję i dołączył do zespołu Teatru Współczesnego.

Zaczął także występować w roli podkomisarza Marka Brodeckiego w serialu „Kryminalni”. To właśnie za jej sprawą jego popularność wręcz eksplodowała, a on sam zaczął być przyrównywany do Brada Pitta. Rola w komedii romantycznej „Tylko mnie kochaj” (2005, reż. Ryszard Zatorski) umocniła jego rozpoznawalność. Fani mogli go oglądać również w innych produkcjach - w latach 2008–2014 grał postać Bronka Woyciechowskiego w serialu o Cichociemnych, czyli „Czas honoru”. W latach 2017–2019 grał doktora Michała Wolskiego w serialu TVN „Diagnoza” - rola ta przyniosła mu nominację do Telekamery „TeleTygodnia” 2018 w kategorii „Aktor”.

Jego głosem mówi szereg postaci - jego głosem mówi tytułowy Eragon, słychać go także w filmie „Sposób na rekina” (PI / Pyś), „Harry Potter i więzień Azkabanu” (Stan Shunpike), „Fałszywa dwunastka” (Charlie Baker) czy w serialu „6 w pracy” (Jonsey). W 2008 roku użyczył głosu głównemu bohaterowi gry komputerowej „Prince of Persia”.

W ostatnim czasie jednak głośno jest o jego rzekomych problemach w związku. Od 2014 r. aktor jest związany z modelką Pauliną Wyką, z którą ma dwóch synów, Borysa (ur. 29 czerwca 2016) i Aleksa (ur. 2008 r.). Jak donoszą media, w ostatnim czasie był zauważony z tajemniczymi kartonami, co w połączeniu z publikacjami w mediach społecznościowych jego partnerki wywołało lawinę spekulacji o rzekomym kryzysie, a nawet rozstaniu.

Komentowany jest także jego wygląd. Na przestrzeni lat mocno się zmienił? Oceńcie sami - w galerii publikujemy wyjątkowe zdjęcia!

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn