Najpiękniejsze polskie sportsmenki brylują na Gali Herosi WP. Joanna Jóźwik i Anna Kiełbasińska oczarowały wszystkich!

Redakcja Telemagazyn
Najpiękniejsze sportsmenki na Gali Herosi WP. Spójrzcie tylko na nasze biegaczki!
Najpiękniejsze sportsmenki na Gali Herosi WP. Spójrzcie tylko na nasze biegaczki! Wrzecion/AKPA
Za nami Gali Herosi WP, na którą tłumnie przybyły największe gwiazdy polskiego sportu. Nie zabrakło tam naszych pięknych biegaczek, które tego wieczoru oczarowały publikę szykownymi stylizacjami! Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia!

Spis treści

Czym jest Gala Herosi WP?

9 kwietnia w warszawskim hotelu Sheraton odbyła się Gala Herosi WP 2025 podczas której zostali nagrodzeni herosi polskiego sportu wyłonieni podczas 2. edycji jedynego w Polsce plebiscytu, w którym oprócz wyników, liczą się też ambicje, charakter, inspirowanie innych i pokonywanie barier. Galę poprowadził Damian Michałowski i Michał Korościel. Rubens uświetnił wydarzenie występem muzycznym.

Plebiscyt przypomina, że sport, to nie tylko medale, mistrzowskie tytuły i pozłacane puchary. Sport to wysiłek w dążeniu do celu, ciągła walka o poprawę swoich możliwości i wreszcie pokonywanie barier, które stają na drodze nawet największych światowych gwiazd.

Gala Herosi WP 2025 - LAUREACI

19 lutego kapituła w składzie: Otylia Jędrzejczak, Joanna Jóźwik, Natalia Partyka, Adam Małysz, Sebastian Świderski, Robert Korzeniowski, Michał Rutkowski, Paweł Kapusta i Dawid Góra wybrała po pięciu sportowców w każdej kategorii. Następnie odbyło się głosowanie wśród internautów. Użytkownicy WP SportoweFakty zagłosowali w ośmiu kategoriach. Ich decyzją laureatami zostali:

W kategorii WYCZYN za unikalne osiągnięcia w skali rywalizacji międzynarodowej zwyciężyła Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn, która w 2024 roku wywalczyła wicemistrzostwo olimpijskie pod okiem trenera Nikoli Grbicia. Nagrodę w ich imieniu odebrał Sebastian Świderski.

W kategorii TALENT za perspektywiczność i sukcesy w młodym wieku nagrodę otrzymała 21-letnia Julia Szeremeta, bokserka i wicemistrzyni olimpijska, która jest nadzieją na odrodzenie boksu olimpijskiego w Polsce.

W kategorii MENTOR za niebagatelny wpływ na rozwój polskiego sportu został wyróżniony Nikola Grbić dawny siatkarz, a obecnie trener polskiej reprezentacji siatkówki mężczyzn. Dla zawodników jest wzorem do naśladowania, a dla swoich podopiecznych spoiwem drużyny - szczególnie po fenomenalnym zdobyciu srebrnego medalu igrzysk olimpijskich.

W kategorii PASJONAT dla amatorów niezwykle ambitnie wyznaczających granice swojej sportowej aktywności zwyciężył Bartosz Łastowski zwany Messim z Polski, którym zachwycali się Argentyńczycy. Laureat jest reprezentantem kraju w ampfutbolu, który przebiegł półmaraton w nieco ponad dwie godziny.

W kategorii OSOBOWOŚĆ dla zawodników wykorzystujących swoją popularność do głośnego mówienia o rzeczach ważnych, których charakter i postawa wyraźnie wyróżniają się w świecie polskiego sportu zwyciężył siatkarz Tomasz Fornal - ulubieniec kibiców, który wie, jak zmotywować swoją drużynę w najtrudniejszych momentach meczu.

W kategorii NAJWIĘKSZE SERCE dla udzielających się charytatywnie, którzy pomagają najbardziej potrzebującym zwyciężyli Zofia Zborowska i Andrzej Wrona, którzy są wolontariuszami w fundacji Herosi.

W kategorii INSPIRACJA dla lokalnych bohaterów, którzy stanowią wzór do naśladowania dla tych, którzy są na początku sportowej drogi, a swoją działalnością propagują sportowe wartości i rywalizację fair play, zwyciężyła Katarzyna Adamus - nauczycielka, trenerka siatkówki i mentorka najmłodszych adeptów tego sportu.

Statuetkę HEROSA otrzymał Paweł Zatorski - symbol heroizmu w walce o najwyższe cele - siatkarz polskiej kadry, srebrny medalista igrzysk olimpijskich, który mimo zmiażdżonego nerwu z bólem i niesprawną ręką grał do końca igrzysk olimpijskich, wspierając kolegów z drużyny. W dniu Gali również wspierał swoją drużynę w Turcji, dlatego statuetkę odebrał za niego jego brat, Tomasz Zatorski.

W tej edycji rozdano także trzy nagrody specjalne. Super Herosa zdobył pośmiertnie Michał Dąbrowski, polski szermierz, który na wózku olimpijskim wywalczył srebrny medal w Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2024. Wyróżnienie w jego imieniu odebrała żona Barbara Dąbrowska.

Nagrodę Energia Jutra ufundowaną przez Orlen zdobyła Reprezentacja Polski kobiet w hokeju na trawie.

Specjalnie wyróżnionym decyzją kapituły pośmiertnie został Damian Jędrzejewski trener piłkarski, który zginął przejmując kierownicę kierowcy busa, który nagle zasłabnął podczas drogi. W pojeździe znajdowali się juniorzy starsi klubu MZKS Alit 1980 Ożarów.

Tak wyglądała Gala Herosi WP 2025

Nagrody laureatom wręczali: Michał Rutkowski, Robert Korzeniowski, Joanna Jóźwik, Anna Kiełbasińska, Mariusz Czerkawski, Adam Kszczot, Izabela Kruk, Paweł Kapusta, Agata Pniewska, Beata Stelmach, Dawid Góra i Agnieszka Kobus-Zawojska.

Wśród gości na uroczystym rozdaniu nagród pojawili się, m.in. Aida Bella, Kamil Otowski, Dominika Woźniak, Robert Skolimowski, Martyna Czyrniańska, Daria Skoraszewska i Monika Chmiel.

W galerii znajdziecie zdjęcia z wydarzenia. Zobaczcie, jak tego wieczoru prezentowały się gwiazdy polskiego sportu!

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź TeleMagazyn.pl codziennie. Obserwuj TeleMagazyn.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn