Autorem filmu "Nie chodziło o okup" jest Robert Socha, dziennikarz od lat związany z "Uwagą" i "Superwizjerem" TVN. - Gdy dziesięć lat temu rozpoczynałem pracę nad tym tematem, nie sądziłem, że to sprawa, którą wkrótce będzie żył cały kraj – mówi Socha. – Dziś wiadomo, że to jedna z najbardziej tajemniczych kryminalnych historii współczesnej Polski – dodaje.
Atutem filmu są wyjątkowe materiały gromadzone na przestrzeni lat. Pierwsze reportaże emitowane w "Superwizjerze" TVN powstały, gdy los Krzysztofa Olewnika nie był jeszcze znany, a rodzina sądziła, że wciąż żyje i kiedyś wróci do domu.
Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa. Wyjątkowa nieudolność policji i prokuratury nadal budzi ogromne wątpliwości. Z kryminalnych analiz wynika, że za tą zbrodnią mogli stać policjanci lub ludzie związani z wymiarem sprawiedliwości.
Robert Socha w 2008 roku za reportaże poświęcone tej historii był nominowany do nagrody Grand Press, a w 2010 roku poświęcił jej książkę ("Nie chodziło o okup", wyd. Nowy Świat). Film zostanie pokazany we wtorek, 7 kwietnia o godz. 23:30 w "Superwizjerze" TVN.
Zobacz wideo!
