MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Psie Sucharki" pomogą lepiej zrozumieć psa. Maria Apoleika i Misiopudel bawią i uczą

Redakcja Telemagazyn
"Psie Sucharki", czyli profil prowadzony przez Marię Apoleikę w mediach społecznościowych, zdobył serca tysięcy Polaków. Sam fanpage na Facebooku obserwuje przeszło 350 tysięcy osób! Autorka w zabawny i uroczy sposób przedstawia psie perypetie i uczy opiekunów właściwej opieki nad czworonogiem. - Posługując się wypracowaną "żarcikową" formułą i korzystając z wiedzy ekspertek, staram się Polakom trochę tę wiedzę przybliżyć - podkreśliła.

Maria Apoleika to autorka popularnego profilu w mediach społecznościowych "Psie Sucharki". Jej czworonożny przyjaciel, Misiopudel, to jej chodząca muza i inspiracja, bohater wielu historii przedstawionych na profilu. Fanpage "Psie Sucharki", gdzie autorka zamieszcza zabawne ilustracje opowiadające barwne historie z życia czworonogów, obserwuje 350 tysięcy osób, a na Instagramie - ponad 83 tysiące followersów.

Całe życie w rysunku

- Nie spodziewałam się, choć domniemywałam się, że "Psie Sucharki" mogą znaleźć swoją publiczność - przyznała w rozmowie z "Dzień Dobry TVN" autorka. - Wydaje mi się, że to dzięki temu, że gdzieś tam, obserwując Misia (psa Marii - przyp. red.) szukam w nim psa uniwersalnego, w którym każdym może zobaczyć swojego pupila - tłumaczyła.

Zajmuję się różnego rodzaju ilustracją, grafiką i malarstwem. Skończyłam liceum plastyczne, mam też za sobą studia na wydziale filmu animowanego w łódzkiej szkole filmowej. Gdzieś po drodze wyklarowało mi się, że wolę jednak zajmować się obrazem nieruchomym. Od wielu lat opisuję swój świat za pomocą rysunku i ilustracji

- przywołuje słowa Apoleiki Beata Banasiewicz z AKPA.

"Poszłam za potrzebą"

Pomysł na "Psie Sucharki" pojawił się poniekąd sam. - Poszłam za potrzebą. Polacy bardzo kochają pieski i jestem przekonana, że my bardzo dobrze dla nich chcemy - wyjaśniała Apoleika na kanapie studia "Dzień Dobry TVN". - Założenie jest takie, że ludzie chcą, aby były szczęśliwe, natomiast nie zawsze wiąże się to z tym, że wiemy, jak to osiągnąć - podkreśliła.

Fani talentu i poczucia humoru Marii Apoleiki doczekali się również serii książek pod tym samym tytułem oraz sklepu z zabawnymi i praktycznymi gadżetami. Na półki niedawno trafiła pozycja "Psie sucharki 2. Wszystkie słowa, które musisz znać, żeby obsłużyć swojego psa". - Posługując się wypracowaną "żarcikową" formułą i korzystając z wiedzy ekspertek staram się Polakom trochę tę wiedzę przybliżyć - zaznaczała.

"Solidna porcja wiedzy"

Najnowsza z nich, "Psie sucharki 2. Wszystkie słowa, które musisz znać, żeby obsłużyć swojego psa" porusza ważne kwestie, takie jak np. adopcja. Autorka propaguje tzw. dobrą adopcję. - Czyli taką, w której i my i zwierzak będziemy zadowoleni z tego, że się spotkaliśmy i razem mieszkamy - tłumaczyła. Jej pies jest modelowym przykładem porzucenia i znalezienia dobrego domu. Pies był prezentem - niestety, nieudanym, gdyż właściciele nie byli w stanie sobie poradzić z dorastającym pudlem. Na szczęście zwierzak trafił pod właściwe skrzydła, czyli do autorki "Psich Sucharków".

Autorka nie kryje, że planuje kolejną książkę. - One się trochę różnią: pierwsza jest stricte "żarcikowa", druga jest w zasadzie leksykonem, solidną porcją sprawdzonej wiedzy a trzecia wydaje mi się, że będzie melancholijna - powiedziała w rozmowie z "Dzień Dobry TVN". Drugą książkę konsultował lekarz weterynarii, aby odbiorcy dostali zweryfikowaną przez eksperta wiedzę. Treści zostały wzbogacone o niepublikowane dotąd obrazki i historyjki autorstwa Marii Apoleiki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Styl życia

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Cavidan podstępem wystawia Silę Alperowi. Ege wpada na trop porywacza Zeynep!

Cavidan podstępem wystawia Silę Alperowi. Ege wpada na trop porywacza Zeynep!

Eksplozja na planie „Nasz nowy dom”? Produkcja na jakiś czas zniknie z anteny Polsatu

Eksplozja na planie „Nasz nowy dom”? Produkcja na jakiś czas zniknie z anteny Polsatu

Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn