Spis treści
Nie tylko Polacy pokochali „Ranczo”
„Ranczo” to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich seriali ostatnich lat. Słynna produkcja TVP, przez ponad 8 lat emisji i 10 sezonów, gromadziła przed telewizorami miliony Polaków, chcących śledzić losy bohaterów wsi Wilkowyje. Choć emisja ostatniego odcinka miała miejsce 27 listopada 2016 roku, to widzowie wciąż do niego wracają przy okazji licznych powtórek w telewizji.
Jakiś czas temu marzenie wielu sympatyków „Rancza” się spełniło i po prawie 10 latach przerwy produkcja wróci z zupełnie nowym, 11. sezonem! W Mowa tutaj o Audiobooku.
Wygląda na to, że nie tylko polscy widzowie pokochali „Ranczo”. Jak się okazuje, w 2013 roku w Estonii pojawił się serial „Naabriplika” (tłum. „Sąsiadka”), który jest oparty jest na scenariuszu „Rancza”. Produkcja estońskiego wersji serialu miała 131 odcinków i trwała pięć lat. Co jeszcze wiadomo na jej temat?
Tak wygląda obsada zagranicznego „Rancza”
Estońska wersja „Rancza” starała się jak najwierniej oddać swój polski odpowiednik. Widać to m.in. po bohaterach produkcji, których można poznać już po samych imionach. Są to m.in.: Liisi, Kusti, burmistrz Pavel Koosaar, pastor Viktor Koosaar, Krista jako żona burmistrza czy Maria Mihhailova.
Mimo to nie brakuje różnic. Burmistrz i ksiądz (a konkretniej pastor) są braćmi, ale nie bliźniakami i wciela się w nich dwóch różnych aktorów, a nie jeden. Kultowa ławeczka nie ma swojego miejsca pod sklepem, a na przystanku autobusowym, a Kusy (Kusti) znika już po 2 sezonie.
A tak wyglądają estońskie odpowiedniki bohaterów „Rancza”. Podobni do naszych?
Ksiądz, Lucy i Burmistrz:
Kusy:
Ławeczka:
Czerepach:
A inni? Więcej zdjęć obsady „Rancza” znajdziecie w naszej galerii.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź TeleMagazyn.pl codziennie. Obserwuj TeleMagazyn.pl
