
20. "Morderstwa w Fjällbace" (2013)
Na serial "Morderstwa w Fjällbace" składa się sześć, nakręconych w 2013 roku, pełnometrażowych filmów. Pierwszy z nich, "Niemiecki bękart", to adaptacja książki Camilli Läckberg. Kolejnych pięć produkcji inspirację czerpało z powieści autorki, ale powstało na podstawie zupełnie nowych, oryginalnych scenariuszy. Nawiązują one do świata stworzonego przez Läckberg - akcja rozgrywa się w Fjällbace a bohaterami są inspektor policji Patrick Hedström i jego żona Erika Falck, autorka powieści kryminalnych. Para prowadzi zawiłe śledztwa.
fot. materiały prasowe

19. "Amerykańscy Bogowie" (2017)
Ekranizacja bestsellerowej powieści fantasy Neila Gaimana. Głównego bohatera serialu - Cienia - poznajemy na dwa dni przed zakończeniem jego odsiadki, kiedy to w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jego żona - Laura. Po wyjściu z więzienia, Cień z pomocą tajemniczego mężczyzny - pana Wednesday'a postanawia rozwikłać zakładkę jej śmierci. Jak się później okazuje tajemniczy nieznajomy okazuje się potężnym Starym Bogiem, który planuje zbudować armię i odzyskać swoją utraconą chwałę.
fot. materiały prasowe

17. "Kompania braci" (2001)
Mocny i poruszający serial na podstawie powieści "Kompania braci. Od Normandii do Orlego Gniazda Hitlera" Stephena E. Ambrose’a. Opowieść o żołnierzach jednej z najsławniejszych amerykańskich kompanii piechoty spadochronowej od chwili jej sformowania w lecie 1942 i szkolenia w USA, przez lądowania w Normandii w czasie D-Day, aż do zajęcia Orlego Gniazda Hitlera. Serial został wyprodukowany przez wspomnianego już wyżej Spielberga i Toma Hanksa.
fot. materiały prasowe

18. "Orange is the new black" (2013)
Produkcja oparta na bestsellerowych wspomnieniach Piper Kerman pt. "Dziewczyny z Danbury. Orange Is the New Black", śledzi losy szczęśliwie zaręczonej Piper Chapman (Taylor Schilling), którą dopada jej dzika przeszłość, co w rezultacie kończy się aresztowaniem i skazaniem na pobyt w więzieniu federalnym. By spłacić swój dług wobec społeczeństwa, Piper zamienia swoje wygodne życie w Nowym Jorku na więzienną celę i pomarańczowy więzienny uniform. Pośród grupy ekscentrycznych współwięźniarek, musi zmierzyć się z wrogością i niespodziewanymi konfliktami, ale także przyjaźniami, lojalnością i koleżeństwem.
fot. materiały prasowe