"Squid Game" - panika
Popularność "Squid Game" rośnie z każdym dniem. Wszystko wskazuje na to, że produkcja okaże się najpopularniejszym serialem dostępnym na Netfliksie w historii platformy. Obecnie ten zaszczytny tytuł wciąż należy do "Bridgertonów". Nie tylko ogromna popularność, jaką w krótkim czasie zaczął cieszyć się "Squid Game" jest zaskoczeniem nie tylko dla widzów, ale i twórców produkcji. Jak się okazuje, oglądanie "Squid Game" może mieć niezwykle zgubny wpływ na dzieci i młodzież. Doszło już do sytuacji, w której musiała interweniować szkoła.
Pomimo ograniczenia wiekowego, zgodnie z którym produkcję powinny oglądać wyłącznie osoby powyżej 16. roku życia, dostęp do niej nie jest szczególnie utrudniony dla młodszych widzów. Niektórzy nauczyciele, w dużej mierze uczący w brytyjskich szkołach, niepokoją się, że młodzi uczniowie mogą zacząć kopiować zachowania, które obserwują w "Squid Game". Niestety, wszystko wskazuje na to, że ich niepokój nie jest bezpodstawny. Szkoła podstawowa im. Johna Bramstona w Ilford skierowała do rodziców list, w którym pedagodzy poinformowali rodziców, że dzieci oglądające "Squid Game" inspirują się wydarzeniami z serialu i udają, że strzelają do siebie nawzajem, aby odtworzyć to, co obejrzały w "Squid Game". Szkoła zaapelowała również do rodziców z prośbą o interwencję i pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim uczniom.
Nie jest to odosobniony przypadek. Z powodu negatywnego wpływu serialu na dzieci i młodzież, inna szkoła, zlokalizowana w Kent, Sandown, zaczęła oferować swoim uczniom dodatkowe zajęcia związane z przemocą w Internecie, jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie młodych widzów serialem "Squid Game". Prawdopodobnie najbardziej brutalne zajścia miały miejsce w Belgii. W jednej ze szkół doszło do poważnych pobić dzieci ze strony innych uczniów. Okazało się, że w czasie odtwarzania jednej z konkurencji przedstawianych w "Squid Game", jej zwycięzcy postanowili "ukarać" tych, którzy sobie z nią nie poradzili. We wszystkich przypadkach chodziło o grę, która w Belgii funkcjonuje pod nazwą "1-2-3", w Wielkiej Brytanii jako "zielone światło, czerwone światło", natomiast w Polsce znamy ją jako "raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy" - kto się poruszy, ten odpada. Czy też, jak miało to miejsce w przypadku wszystkich gier przedstawionych w "Squid Game" - dosłownie traci życie.
Serial "Squid Game" znajdziecie na Netfliksie!
