Andrzej Sapkowski dołączył niedawno do grona Absolwentów VIP Uniwersytetu Łódzkiego. Pisarz tuż po odebraniu nominacji udzielił obszernego wywiadu, w którym nie mogło zabraknąć pytań o "Wiedźmina" Netflixa. Okazuje się, że Andrzej Sapkowski odwiedził plan serialu na Węgrzech, gdzie miał okazję spotkać się z twórcami i obsadą, w tym odtwórcą głównej roli. Jak Henry Cavill spisuje się w roli Geralta na planie „Wiedźmina”?
Fajny kostium miał i charakteryzację - ocenił Andrzej Sapkowski.
Pisarz opowiedział też o kulisach powstawania serialu. Sapkowski był wyraźnie zaskoczony technologią wykorzystywaną na planie. W jego ocenie, ekipa pracuje głównie przy komputerach, a z dawnych lat zachowały się już tylko charakterystyczne krzesła dla najważniejszych osób na planie.
Jest chyba z pięć ogromnych hal, ale ogromnych, olbrzymich, gdzie wszystko się tam dzieje i to nie jest największe podobno takie miasteczko na Węgrzech. Mają kolosalne podatkowe ulgi, Ci ludzie, którzy to robią, więc pootwierali tego od groma - dodał pisarz.
Andrzej Sapkowski został również zapytany o to, jak ocenia pracę Lauren Schmidt Hissrich. Pisarz bez ogródek stwierdził, że scenariuszowi daleko jest oczywiście do jego książek, ale ma świadomość, że taki już urok adaptacji.
Adaptacje zawsze są gorsze, nie mogą być lepsze, no bo wtedy co - do szkoły! - żartował Andrzej Sapkowski.
Przypominamy, że 1. sezon serialu "Wiedźmin" będzie liczyć 8 odcinków. W postać Geralta z Rivii wciela się Henry Cavill. Producentką wykonawczą serialu jest Lauren Schmidt Hissrich, natomiast za reżyserię odpowiadają: Alik Sakharov (4 odcinki, w tym pierwszy), Alex Garcia Lopez (2 odcinki) oraz Charlotte Brändström (2 odcinki).
Na tak zwaną "Sagę o wiedźminie" składa się osiem tomów - powieści i zbiorów opowiadań skupionych wokół postaci wiedźminów – wojowników, którzy w młodym wieku zyskują nadprzyrodzone zdolności pozwalające im walczyć z potworami. Na podstawie serii książek, które trafiły m.in. na listę bestsellerów dziennika New York Times, powstała uznana seria gier wideo, a sama saga została przetłumaczona na ponad 20 języków.
