"Córki Dancingu" w konkursie festiwalu Sundance! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Redakcja Telemagazyn
materiały prasowe
materiały prasowe
Największy coroczny festiwal filmów niezależnych w USA – Sundance Film Festival – ogłosił listę produkcji z głównych sekcji konkursowych. W prestiżowym Konkursie Zagranicznych Filmów Fabularnych znalazł się obraz „Córki Dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej.

O laury Sundance polski musical z Kingą Preis, Magdaleną Cielecką i Jakubem Gierszałem będzie rywalizować z 11 tytułami z całego świata. To kolejny sukces festiwalowy filmu Smoczyńskiej. Obraz, w którym odżywają największe hity parkietów lat 70. i 80., został już Najlepszym Debiutem Reżyserskim 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Otrzymał tam również Nagrodę za Najlepszą Charakteryzację.

W filmie Agnieszki Smoczyńskiej dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle i z dnia na dzień stają się sensacją nocnego życia stolicy. Obraz zbiera doskonałe noty w kraju i za granicą. Ostatnio w niezwykle pochlebnych słowach wypowiadał się o nim popularny londyński blogger Alex Ramon. W jego tekście czytamy, że:

Film Smoczyńskiej łączy w sobie oniryczne piękno, humor i wystawność musicalu. Jest niczym remake hitu ‘Plusk’ stworzony przez pracujących w duecie – Baza Luhrmanna i Davida Cronenberga. "Córki Dancingu" stanowią pokaz polskiej kreatywności w temacie filmu muzycznego. w warstwie dźwiękowej wybrzmiewają wybuchową mieszanką disco, radosnego popu, czułych ballad, a nawet muzyki punk.

CZYTAJ TAKŻE:

"CÓRKI DANCINGU". PO PROSTU DAJ IM TĘ NOC! [WIDEO]
"CÓRKI DANCINGU". MAGDALENA CIELECKA I KINGA PREIS W SZALONYM MUSICALU O... SYRENACH! [ZDJĘCIA]

W rolach głównych w „Córkach Dancingu” widzowie zobaczą wspomniane już, niezwykle uzdolnione aktorki młodego pokolenia: Michalinę Olszańską i Martę Mazurek. Wspierają je gwiazdy polskiego kina w nowych, zaskakujących wcieleniach – Kinga Preis jako królowa sceny disco, Magdalena Cielecka w roli striptizerki o pseudonimie Boskie Futro, rozgrzewającej do czerwoności bywalców PRL-owskich dancingów i Jakub Gierszał jako wirtuoz basowego brzmienia. W tle pulsuje rytmiczna muzyka zespołu Ballady i Romanse oraz najpopularniejsze szlagiery lat 70. i 80. – od „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy i „Bananowego songu” grupy Vox po nieśmiertelne „I Feel Love” Donny Summer w brawurowym wykonaniu samej Kingi Preis. „Córki Dancingu” wejdą na ekrany 25 grudnia.

Kultura i rozrywka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Marieta Żukowska debiutuje z mężem na salonach! Jej ukochany to nie byle kto

Marieta Żukowska debiutuje z mężem na salonach! Jej ukochany to nie byle kto

Marta Nawrocka też jest fanką tatuaży. Jak wypada na tle wytatuowanego męża?

Marta Nawrocka też jest fanką tatuaży. Jak wypada na tle wytatuowanego męża?

Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn