"#Debata" o wyzwaniach stojących przed systemem zdrowotnym

Redakcja Telemagazyn
Czy w końcu uda się zmniejszyć kolejki do specjalistów i zatrzymać w kraju lekarzy? Co zrobić, aby i pacjenci i lekarze byli zadowoleni? O tym dziś w programie #Debata w telewizyjnej Jedynce o godz. 20.20.

"Debata" - TVP1, wtorek, 16.02.2016, godz. 20:20

"Debata" - TVP1, wtorek, 16.02.2016, godz. 20:20

Krzysztof Ziemiec zaprosi do dyskusji nad wyzwaniami stojącymi przed systemem ochrony zdrowia w Polsce. Ważnym wątkiem będzie też kwestia bezpłatnych leków dla seniorów i rewolucyjna propozycja ministerstwa zdrowia dotycząca ubezpieczenia dla wszystkich, nawet tych niepłacących składek.

Gośćmi programu #Debata będą: Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł, Agnieszka Pachciarz – była prezes NFZ, Andrzej Sośnierz – były prezes NFZ, przewodniczący Ogólnopolskich Związków Zawodowych Lekarzy Krzysztof Bukiel oraz prof. Bogdan Chazan. Wśród ekspertów znajdą się m.in.: Ewa Błaszczyk i Adam Sandauer.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Komentarze 15

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

j
julkot
Nagorsze w tym wszystkim jest to że państwo zezwala na tworzenie prywatnych przychodni specjalistcznych i nie kontroluje tego, prezykład specjalista w olsztynie od operacji ortopodycznych (kręgosłup) ma 3 takie przychodznie przyjmuje całkowicie prywatnie, kieruje na operacje do szpitala z NFZ i tam je wykonuje. Nie ma mozliwosci dostać sie na stól operacyjny ze skierowaniem od innych lekarzy. Parodia i o czym ta cała dyskusjia jezeli władze nie ukrucą takich praktyk to zwykły śmiertelk z minimalym zarobkiem nie ma mozliwosci na operację i nawet na zakup wóska inwalidzkiego, wieszość swoich dochodów bedzie wydawł na leki przeciw bólowe.
I
Iwona
A może by tak powiedzieć jak to śmieszny dyrektorzyna z centrum zdrowia matki polki zwalnia pielęgniarki bo mówi że jest ich za dużo.
E
E L
Skoro nie potrafimy o dziwo ! zatrzymać pielęgniarek i lekarzy wykształconych za środki społeczne polskie środki , to tylko dalej musimy kształcić tabuny ludzi dla bogatych krajów Unii.
m
miś
Jeżeli kontrakt z NFZ na "Budzik" wystarcza na jego funkcjonowanie to dlaczego taki opłacalny "Budzik" jest tylko jeden???
Z
Zrażony
Gdy miałem zerwane wiązadła na rechabilitacje kazano mi czekać 9 miesięcy na NFZ w tej samej placówce płacąc gotówką. Czekałem dwa dni zapłaciłem 1200 zł. Pozdrawiam.
m
mamuśka
Wszystko zrozumiem, ale dlaczego lekarze prywatnie przyjmują na sprzęcie państwowym, tego nie rozumiem.
J
Janusz Warchol
A jesli ktos, po 30 latach stracil prace, to dlaczego wypada z systemu uzbezpieczen zdrowotnych, tak samo jak ten, co zadna praca sie nie zhanbil.?
t
tubis
Kontrakty pielęgniarek i lekarzy w państwowych szpitalach to sytuacja paranoiczna. Lekarz czy pielęgniarka mając własną działalność działa na państwowym sprzęcie, prądzie itp. Normalny człowiek mając działalność nie wykorzystuje państwowego sprzętu i mediów , a musi sam ponosić koszty urządzeń , narzędzi, czy mediów, więc to chora sytuacja jest. Lekarz na kontrakcie powinien płacić za użytkowanie sprzętu, za wynajem pomieszczeń i za media tak jak każdy. Szpital państwowy to powinna być instytucja, która funkcjonuje przejrzyście i wiadomo kto jest zatrudniony i za co odpowiedzialny. Obecnie odpowiedzialność się rozmywa w kontraktach.......
D
Darek Poznań. skrzypd@wp
W szpitalu im Św. Jana Pawła II od piątku leży moja mama na neurologii.Stwierdzono tętniaka .Dziś lekarz dyżurny twierdził ,że nie wie czemu mam leży tyle dni - To nie przechowalnia.Mała dygresja za to ,że zwróciłem uwagę ,że ma ciśnienie .Okazało się ,że ja laik miałem rację - ciśnienie 185/100 To jest bezczeszczenie przez takich lekarzy zawodu i imienia szpitala.
p
pielęgniarka
Chcę zwrócić uwagę na zakres obowiązków lekarza pracującego w Polsce a np. w Niemczech. Odwrotny problem jest z pielęgniarkami, które w Polsce wykonują 10 razy więcej obowiązków niż pielęgniarki na zachodzie. O zarobkach nie wspomnę.
J
Jadwiga Klonowska
Powoli zbliża się normalność.
t
tubis
Należy zlikwidować NFZ i pieniądze dawać bezpośrednio na szpitale, gabinety specjalistyczne, przychodnie, pensje lekarzy i pielęgniarek. NFZ pochłania pieniądze na biurokratyczne pensje swoich pracowników. Znam lekarzy, którzy zatrudnili się na kierowniczych stanowiskach w NFZ, bo tam zarabiają ogromne pieniądze, NFZ pochłania pieniądze, które powinny ibyć przeznaczone na leczenie, badania profilaktyczne i dofinansowania do leków.
J
Jadwiga Karczewska
Lekarz, który kształci się na koszt państwa polskiego winien najpierw pracować w Polsce, by spłacić koszt bezpłatnych studiów. Powinno się również odejść od skierowań do lekarzy specjalistów. Wtedy by częściowo kolejki uległy skróceniu.
J
Jeziółkowska
Skoro lekarze wyjeżdżają do innych krajów Unii, bo tam zarabiają kilkakrotnie więcej, a kształcili się za podatki polskich obywateli, których teraz nie ma kto leczyć, to powinni zwrócić choć część kosztów nauki. Odzyskane pieniądze pozwoliłyby uczelniom medycznym na zwiększenie liczby studentów, a więc w przyszłości i lekarzy.
j
j23
Takiej propagandy nie robili nawet komuniści. Redaktor [wulgaryzm]właz zadaje pytanie a ministerek sam ze sobą debatuje. Tak teraz wygląda debata wg PiS.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn