"Dywizjon 303". Plakat filmu o polskich lotnikach już w sieci! Udany? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Redakcja Telemagazyn
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Film "Dywizjon 303" doczekał się oficjalnego plakatu. Jak prezentuje się grafika promująca film Denisa Delicia o polskich lotnikach? Sprawdź!

"Dywizjon 303" zapowiadany był jako jeden z najważniejszych polskich filmów 2017 roku. Z powodu problemów z dystrybutorem - firmą Kino Świat, która odstąpiła od umowy, zarzucając producentowi rażące naruszenie zasad produkcji, film wciąż nie doczekał się premiery. Wyczekiwana produkcja o polskich lotnikach, biorących udział w Bitwie o Anglię ma zadebiutować na ekranach kin w 2018 roku.

W sieci pojawił się właśnie międzynarodowy plakat filmu "Dywizjon 303", który został zaprezentowany podczas Europejskich Targów Filmowych na festiwalu Berlinale. Co sądzicie o grafice "Dywizjonu 303"?

Antoni Królikowski o filmie "Dywizjon 303":

O czym opowie "Dywizjon 303"?

Po brawurowym, lecz twardym lądowaniu pilot Jan „Donald” Zumbach powraca do zdrowia w sanatorium. W tych okolicznościach zastaje go wybuch II wojny światowej, zmuszając lotnika do ewakuacji z kraju. Podobny los czeka bohaterskiego instruktora pilotażu Witolda Urbanowicza. Obaj przedostają się do Wielkiej Brytanii, by w eskadrach RAF-u kontynuować walkę z okupantem. Ich męstwo i podniebne wyczyny szybko zwracają uwagę dowódców i przyczyniają się do utworzenia Dywizjonu 303 – elitarnej jednostki myśliwskiej, złożonej głównie z Polaków. W jej skład, oprócz Zumbacha i Urbanowicza, wchodzi grupa asów przestworzy, takich jak: Zdzisław Krasnodębski, Witold „Tolo” Łokuciewski, Ludwik Witold Paszkiewicz, Czech – Josef František oraz Mirosław Ferić – pseudonim „Ox”. Kiedy Niemcy rzucają do walki przygniatające siły zbrojne, każdy dzień przynosi pilotom niekończącą się walkę z wrogiem. Lecz również na ziemi czekają ich wielkie emocje – osobiste dramaty, romanse, ale i prawdziwa miłość.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

L
Lotnik
Plakat - kompletne poplątanie z pomieszaniem. Kokarda (znak przynależności państwowej) jest błędny! Pomijam biały okrąg, który jest "zerem". Nie było takiej kokardy - pierwszy okrąg winien być granatowy a w środku koło czerwone o mniejszej średnicy. Takie oznaczenie malowano na górnych powierzchniach skrzydeł samolotów RAF do końca 1944 r. na górnych i na bokach kadłuba były inne.Totalna porażka projektanta plakatu !
E
Ehhh
Profesjonalny portal a nawet nie potraficie podać źródła plakatu. "W sieci" .. jakiej? Rybackiej?
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn