EUROWIZJA 2022 - 1. PÓŁFINAŁ
Jako pierwsza na scenie pojawiła się reprezentantka Albanii, Ronela Hajati, która wykonała utwór "Sekret". Następnie przyszedł czas na występ Łotwy, gdzie zespół Citi Zēni zaśpiewał numer "Eat Your Salad". Litwę reprezentowała Monika Liu, która zaśpiewała "Sentimentai", a następnie scenę przejął Marius Bear ze Szwajcarii, który zaśpiewał "Boys Do Cry".
Zespół LPS ze Słowenii zaśpiewał piosenkę "Disko", ale największe emocje na scenie wywołał ukraiński zespół Kalush Orchestra z piosenką "Stefania". Zdaniem wielu, to faworyci do zwycięstwa w finale Eurowizji 2022! Bułgarię reprezentowała grupa Intelligent Music Project, która zaśpiewała "Intention", natomiast z Holandii do Turynu przyjechała S10, która wykonała piosenkę "De diepte".
Mołdawię reprezentowali Zdob și Zdub i Advahov Brothers z piosenką "Trenulețul". Z Portugalii przyjechała Maro, która zaśpiewała "Saudade, saudade", Chorwację reprezentowała Mia Dimšić z numerem "Guilty Pleasure", a Danię zespół Reddi z kompozycją "The Show".
Austria na scenie wystąpiła w składzie Lumix ft. Pia Maria z piosenką "Halo". Z Islandii przyjechał zespół Systur z piosenką "Með hækkandi sól". Grecję reprezentowała Amanda Georgiadi Tenfjord z piosenką "Die Together". Norwegia to zespół Subwoolfer i piosenka "Give That Wolf a Banana". Konkursowy etap zamknęła Rosa Linn z Armenii, która zaśpiewała piosenkę "Snap".
DO FINAŁU EUROWIZJI 2022 Z 1. PÓŁFINAŁU AWANSOWALI:
Szwajcaria: Marius Bear – Boys Do Cry
Armenia: Rosa Linn – Snap
Islandia: Systur – Með Hækkandi Sól
Litwa: Monika Liu – Sentimentai
Portugalia: MARO – Saudade, Saudade
Norwegia: Subwoolfer – Give That Wolf A Banana
Grecja: Amanda Georgiadi Tenfjord – Die Together
Ukraina: Kalush Orchestra – Stefania
Mołdawia: Zdob şi Zdub & Advahov Brothers – Trenulețul
Holandia: S10 – De Diepte
Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl
