MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Gwiazdy Dobroczynności". Żak, Damięcki, Orłoś, Wellman i Wrona wśród nagrodzonych gwiazd! [ZDJĘCIA]

Kamila Glińska
Andrzej Wronafot. Sylwia Dąbrowa
Andrzej Wronafot. Sylwia Dąbrowa
Katarzyna Żak, Mateusz Damięcki, Maciej Orłoś, Andrzej Wrona, Katarzyna Bujakiewicz i Dorota Wellman to laureaci VIII edycji Plebiscytu "Gwiazdy Dobroczynności". Wręczenie nagród odbyło się w czasie Balu Charytatywnego "Gwiazdy Dobroczynności" 28 stycznia w Warszawie. Wydarzenie poprowadzili Marzena Rogalska, Agnieszka Hyży oraz Filip Chajzer.

"Gwiazdy Dobroczynności" to jedyny w Polsce plebiscyt publiczności i największa kampania medialna promująca oraz nagradzająca zaangażowanie społeczne osób publicznych. Do składania nominacji zaproszone są fundacje, stowarzyszenia, fundacje firm, menedżerowie gwiazd oraz inne instytucje współpracujące z osobami publicznie znanymi i udzielającymi się społecznie. Gwiazdy kultury, mediów, kina, sportu, internetu dzięki swojej rozpoznawalności mogą efektowniej pomagać potrzebującym i wspierać organizacje pozarządowe.

Laureaci Plebiscytu użyczają swojego wizerunku w kampaniach społecznych i edukacyjnych, zakładają fundacje i stowarzyszenia, są darczyńcami i wolontariuszami organizacji społecznych, często pomagają im w zdobywaniu pieniędzy na działania spotykając się z firmami lub politykami lub promując zbiórki on-line w mediach społecznościowych, biorą udział w aukcjach, akcjach i koncertach charytatywnych.

W tegorocznej edycji nagrodę odebrali:

Katarzyna Żak - za aktywne działania na rzecz ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem, wspieranie budowy stabilnych ekosystemów morskich, udział w kampaniach realizowanych z okazji Światowego Dnia Oceanów w kategorii Ekologia.

Mateusz Damięcki - w kategorii Pomoc Charytatywna - aktor regularnie odwiedza małych pacjentów w trójmiejskich szpitalach i ciężko chore dzieci w ich domach, udziela swojego wizerunku do promocji działań fundacji, zachęca na swoim fanpage’u na Facebook’u do wspierania wybranych organizacji, inicjatyw i dzieci potrzebujących pomocy.

Andrzej Wrona - w kategorii Zdrowie. Siatkarz od lat wspiera chore dzieci leczące się w Klinice Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Maciej Orłoś - w kategorii Społeczeństwo. Dziennikarz otrzymał ją za wszechstronne zaangażowanie w działalność Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, a szczególnie za wsparcie projektu "Giełda Mocy" promującego zatrudnienie wspomagane osób z niepełnosprawnością.

Tegoroczni laureaci otrzymali statuetki "Gwiazdy Dobroczynności" ufundowane przez firmę APART raz czek na 5 000 złotych dla wybranej przez siebie organizacji pozarządowej. Honorową Gwiazdę Dobroczynności decyzją Kapituły otrzymała Dorota Wellman za swoje wieloletnie działania charytatywne i dobroczynne. Katarzyna Bujakiewicz została nagrodzona przez magazyn SHOW - wieloletniego partnera głównego Plebiscytu "Gwiazdy Dobroczynności" Aktorka od 2008 roku jest członkiem Drużyny Szpiku, regularnie odwiedza szkoły, bierze udział w zbiórkach krwi, promuje akcje rejestracji dawców szpiku. Jest stałym gościem na dziecięcej onkologii Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu, z ogromnym zaangażowaniem działa na rzecz Onkomam i budowy nowej, większej dziecięcej kliniki onkologicznej w Poznaniu. Wspiera również podopieczne fundacji Rak'n'Roll. Regularnie namawia do adoptowania zwierząt ze schronisk, sprzeciwia się zabijaniu koni, wzięła udział w charytatywnym kalendarzu Omenaa Foundation i wielu biegach charytatywnych.

Po raz pierwszy przyznana została Gwiazda Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu, która trafiła do Piotra Małachowskiego. Mistrz współpracuje z Fundacją Kamili Skolimowskiej, Fundacją Herosi i Fundacją Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

Inicjatorem Plebiscytu "Gwiazdy Dobroczynności" jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Partnerem głównym jest Magazyn SHOW – luksusowy magazyn w dobrym stylu. Partnerem Plebiscytu i portalu www.gwiazdydobroczynnosci.pl jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Partnerem firma Lek-Am. Partnerami Wspierającymi firmy: NUXE, HERSE, Naturativ, Barefoot Wine, Sofitel Warsaw Victoria i Event Room. Patroni medialni: TVN, Polsat, TVP2, Twój Styl, PANI, Styl.pl, ewawojciechowska.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kasia
Przystojny i fajny facet. . Ogladam go w na dobre i na złe:-)
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn