Pogrzeb Mirosława Hermaszewskiego
W poniedziałek 12 grudnia zmarł gen. Mirosław Hermaszewski, który do tej pory jest jedynym Polakiem wysłanym w przestrzeń kosmiczną. O śmierci polskiego kosmonauty poinformował polityk PiS Ryszard Czarnecki, który prywatnie jest jego zięciem. Hermaszewski odszedł w wieku 81 lat.
W środę 21 grudnia miało miejsce ostatnie pożegnanie Mirosława Hermaszewskiego. Wśród żałobników nie zabrakło rodziny i najbliższych Hermaszewskiego, w tym wspomnianego wcześniej zięcia generała - Ryszarda Czarneckiego. Co ciekawe, na uroczystości pojawił się również najsłynniejszy polski detektyw, Krzysztof Rutkowski. Uczestnik ostatniej edycji „Tańca z gwiazdami” na cmentarzu był blisko rodziny i po złożeniu trumny do grobu, posypał ją później symbolicznie ziemią.
Nietypowe zachowanie Krzysztofa Rutkowskiego w trakcie pogrzebu
Niedawno „Gazeta Pogrzebowa” opublikowała w sieci obszerne nagranie z ostatniego pożegnania gen. Mirosława Hermaszewskiego. Na udostępnionym filmie można obejrzeć całą ceremonię pogrzebową jedynego polskiego kosmonauty. W pewnym momencie można na nim dostrzec nietypowe zachowanie Krzysztofa Rutkowskiego. Operator filmujący pochówek Hermaszewskiego uchwycił moment, w którym Krzysztof Rutkowski stojąc centralnie przed trumną zaczyna poprawiać sobie rękaw płaszcza, by dobrze było widać jego luksusowy zegarek. Jak podaje „Super Express”, ów zegarek ma być wart aż 50 tysięcy złotych!
Pełne nagranie z uroczystości można obejrzeć poniżej. Fragment, w którym Krzysztof Rutkowski eksponuje swój zegarek wypada w 1:26:42.
Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl
