„Najpierw zabili mojego ojca”. Film Angeliny Jolie kambodżańskim kandydatem do Oscara [WIDEO]

Redakcja Telemagazyn
Film Angeliny Jolie pt. „Najpierw zabili mojego ojca” został kambodżańskim kandydatem do Oscara. Obraz ma szansę na nominację w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

„Najpierw zabili mojego ojca” jest ekranizacją wspomnień pisarki i działaczki na rzecz praw człowieka Loung Ung, której udało się przeżyć krwawy reżim Czerwonych Khmerów (1975-1978). Historię oglądamy oczami małej Ung w wieku od piątego do dziewiątego roku życia, w czasie, gdy Czerwoni Khmerzy przejmują władzę w kraju. Film przedstawia niezłomnego ducha i poświęcenie Loung i jej bliskich, którzy robią wszystko, żeby pozostać razem, nawet na przekór straszliwemu reżimowi.

Jolie odpowiadała za jego scenariusz, reżyserię oraz produkcję. „Najpierw zabili mojego ojca” zostało sfinansowane przez serwis Netflix.

Źródło: Cover Video, x-news

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn