Nowa czołówka "Wiadomości" TVP1 to plagiat? Oceńcie sami! [WIDEO]

Redakcja Telemagazyn
(fot. screen z YouTube.com)
(fot. screen z YouTube.com)
Od 1 stycznia 2015 "Wiadomości" w TVP1 mają nową czołówkę. Od razu pojawiły się głosy wskazujące na to, że jest to plagiat czołówki jednej z zagranicznych stacji informacyjnych.

TVP mocno promowała wprowadzenie nowej czołówki Wiadomości". Wskazywano, że "rozpocznie się nowy rozdział w historii polskich newsów telewizyjnych". O 19:30 widzowie mieli zobaczyć i usłyszeć jakość znaną dotychczas wyłącznie z wielkich produkcji filmowych.

CZYTAJ TAKŻE:
RADZIMIR DĘBSKI AUTOREM NOWEJ CZOŁÓWKI "WIADOMOŚCI"
NOWA CZOŁÓWKA "WIADOMOŚCI" TVP [WIDEO]

Jeżeli chodzi o muzykę, skomponowaną przez Radzimira Dębskiego, faktycznie wskazuje się, że jest to najmocniejszy element czołówki. Krytycy zarzucają jednak, że całość jest zbyt podobna do oprawy programu informacyjnego "ITV News at Ten", nadawanego w angielskiej stacji ITV, z lat 2008-2009.

Czy tak rzeczywiście jest? Porównajcie obie czołówki!

Kultura i rozrywka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Ida Nowakowska ma nowy wygląd i... pracę! Jest teraz gwiazdą węgierskiej telewizji!

Ida Nowakowska ma nowy wygląd i... pracę! Jest teraz gwiazdą węgierskiej telewizji!

Marieta Żukowska debiutuje z mężem na salonach! Jej ukochany to nie byle kto

Marieta Żukowska debiutuje z mężem na salonach! Jej ukochany to nie byle kto

Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn