Spis treści
Dzień Babci w Polsce
W Polsce 21 stycznia to wyjątkowy dla wielu dzień. Kartki w kalendarzu oznaczone są jako Dzień Babci, a miliony wnucząt szykują dla swoich babć laurki i drobne upominki. Pomysł utworzenia święta w Polsce pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku, za sprawą wystąpienia Mieczysławy Ćwiklińskiej jako babci w sztuce „Drzewa umierają stojąc”. Święto to zaczął popularyzować „Express Poznański”, a w roku 1966 także „Express Wieczorny”. Ponad pół wieku później już nikt nie wyobraża sobie, aby tego dnia chociażby nie zadzwonić do babci i nie złożyć jej życzeń.
Najsłynniejsze polskie babcie
W polskim show-biznesie nie brakuje aktywnych babć, które 21 stycznia mogą spodziewać się odwiedzin wnuków uzbrojonych w laurki. Anna Korcz ma status podwójnej babci - jej córka Anna doczekała się dwóch synków, Franka i Tadeusza. W roli babci doskonale czuje się również Mariola Bojarska-Ferenc, która w 2022 roku powitała na świecie trzeciego wnuka. Pokaźnej gromadki wnucząt doczekała się również Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Wśród nich jest Józef, syn Jana Królikowskiego i Joanny Jarmołowicz, syn Julii Królikowskiej oraz Vincent - synek Antoniego i Joanny Opozdy. Antoni Królikowski doczekał się także córki z Izabelą Banaś, z miłość połączyła go w czasie oczekiwania na narodziny jego pierwszego syna.
Wśród znanych babć jest także Majka Jeżowska, Beata Kozidrak, Agata Młynarska, Katarzyna Dowbor, Monika Olejnik, Katarzyna Grochola, czy Krystyna Janda. Właścicielka dwóch prywatnych teatrów jest potrójną babcią. Także Monika Olejnik ma dwoje wnucząt - Jagnę i Jeremiego, owoc związku jej syna Jerzego Wasowskiego. Wyrośnietymi wnukami może pochwalić się Katarzyna Grochola oraz Grażyna Szapołowska. W naszej galerii znajdziecie wszystkie słynne polskie babcie!
Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź TeleMagazyn.pl