"Postęp: historia ludzkości". Stopklatka TV zaprasza na podróż w czasie z nową serią popularnonaukową

Kamila Glińska
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Jaka jest tajemnica niezwykłego postępu, którego dokonała ludzkość na przestrzeni dziejów? Jak to się stało, że z prymitywnych nomadów staliśmy się gatunkiem, zdolnym do podbicia kosmosu? Na te i inne, nurtujące pytania odpowie seria dokumentalna "Postęp: historia ludzkości", którą Stopklatka TV zaprezentuje jako pierwsza ogólnopolska telewizja w Polsce. Premiera już 14 maja.

"Postęp: historia ludzkości" to amerykańska seria dokumentalna z 2017 roku, zabierająca widzów w niezwykłą podróż w czasie po kluczowych dla rozwoju ludzkości wydarzeniach. Cofniemy się do momentów, w których doszło do powstania najważniejszych dla naszej ewolucji wynalazków. Ogień, medycyna, pieniądze, komunikacja, wojna, schronienie, eksploracja i transport – każdy z ośmiu odcinków prezentuje jeden z ważnych aspektów naszej współczesnej egzystencji. Co zapoczątkowało przełomowe odkrycia? Wraz z twórcami programu udamy się w przeszłość, by prześledzić bieg wydarzeń.

W pierwszym odcinku odwiedzimy m.in. XIII wiek, gdy stworzono broń palną w Chinach, a także XVII-wieczny Londyn, który zniszczony całkowicie przez wielki pożar, po odbudowie stał się pierwszym nowoczesnym miastem. Trafimy też w dużo bardziej odległe czasy, by podejrzeć, jak zmieniło się życie ludzi pierwotnych po wynalezieniu przez nich ognia. W kolejnych odsłonach programu przyjrzymy się m.in. postępom medycyny – zobaczymy, jaką lekcję wyciągnęliśmy z przeszłości i co pomaga nam w walce z plagami współczesności. Sprawdzimy, jak rozwinął się handel i pieniądze zawładnęły światem. Sięgniemy do czasów, gdy ludzie mieszkali w prymitywnych chatach i prześledzimy, jak doszło do tego, że przenieśli się do drapaczy chmur. Poznamy też odpowiedź na pytania: w jaki sposób malowidła w jaskiniach i hieroglify przekształciły się w zaawansowane formy komunikacji, a wykorzystywane do transportu zwierzęta, zostały zastąpione przez pojazdy silnikowe?

Program został zrealizowany w nowatorski sposób, a nad jego warstwą merytoryczną czuwali światowi eksperci. W oprawie muzycznej wykorzystano symfonie autorstwa Johna Boswella, znanego jako Melodysheep, dzięki czemu jego kompozycje po raz pierwszy pojawiły się w produkcji telewizyjnej. Prowadzącym program jest futurolog i prezenter Jason Silva, którego widzowie Stopklatki TV znają z popularnonaukowej serii "Pułapki umysłu".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Szkoda, że nie ma na Internecie tego serialu całego z lektorem polskim.
P
Piotr
Pierwszy odcinek grubo poniżej oczekiwań. Kakofonia pięknych, ale strasznie chaotycznych obrazów połączona z nadętą, pompatyczną muzyką i komentarzami pełnymi niezwykłej egzaltacji, ale za to pełne truizmów i rzeczy ogólnie znanych. Do tego przeskakiwanie z tematu na temat po każdym akapicie, a potem powracanie do tych samych zdań - frazesów tworzy mieszankę, która nuży już po paru minutach i tworzy wrażenie chaosu. Niestety też w sumie niczego nowego się nie dowiedziałem ponad to co już wiedziałem.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn