"Proceder" w weekend obejrzało ponad 200 tysięcy widzów, a łącznie z pokazami przedpremierowymi niemal 220 tysięcy. Takiego sukcesu frekwencyjnego chyba nikt się nie spodziewał. W wielu kinach brakowało biletów na seanse. Mimo, że niektórym widzom nie udało się dostać na pokaz "Procederu", w weekend otwarcia film zgromadził największą widownię spośród polskich tytułów tej kalendarzowej jesieni.
"Proceder" to poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.
Na premierze filmu "Proceder" mieliśmy okazję spotkać się z raperem Popkiem, który skomentował dla nas film oraz zdradził, że zagra w kolejnym filmie Michała Węgrzyna, który będzie oparty na książce i płycie Kali - "Krime Story"!
