Tematyka filmu jest dla sióstr Kardashian szczególnie ważna. Celebrytki posiadają ormiańskie korzenie, ich ojciec Robert Kardashian był amerykańskim Ormianinem w trzecim pokoleniu. W kwietniu 2015 roku słynne siostry Khloe i Kim, oraz jej mąż Kanye West odwiedzili kraj swoich przodków, ich wizyta odbyła się na specjalne zaproszenie przez władze w Erywaniu i zbiegła się z 100 rocznicą wybuchu Rzezi Ormian.
Jednak zaangażowanie w sprawy kraju swojego pochodzenia trwa dłużej, już w 2011 r. Kim Kardashian "zrezygnowała z codziennego, frywolnego wizerunku", decydując się na opublikowanie informacji o rzezi Ormian na swoim blogu. Dodała też wtedy, że co roku 24 kwietnia upamiętnia "niewinne ofiary mordów" dokonanych przez Turków. We wrześniu 2016 celebrytka wykupiła całostronicowe ogłoszenie w New York Times, aby zwrócić uwagę na Rzeź Ormian. Była to odpowiedź na wcześniejszą publikację „Wall Street Journal”, w której napisano, że rzeź Ormian nie miała znamion ludobójstwa. Tym samym podkreśliła, że światowi przywódcy nie mogą dłużej zaprzeczać ludobójstwu Ormian. Ogłoszenie Kardashian to część kampanii społecznej prowadzonej przez Ormiańską Fundację Edukacyjną.
Zdecydowana większość historyków potwierdza, że na ludności ormiańskiej dokonano ludobójstwa, jednak przez wiele lat nad tą zbrodnią panowała zmowa milczenia. Do tej pory ludobójstwo Ormian oficjalnie uznały następujące państwa: Argentyna, Armenia, Austria, Australia, Belgia, Bułgaria, Chile, Cypr, Francja, Grecja, Holandia, Kanada, Liban, Litwa, Niemcy, Polska (19 kwietnia 2005 r. Sejm dokonał tego poprzez aklamację), Rosja, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Urugwaj, Walia, Watykan, Wenezuela i Włochy oraz w 2010 roku USA.
Źródło: Associated Press/x-news
"PRZYRZECZENIE" TRAFI DO POLSKICH KIN 5 MAJA
