"Sanditon" odcinek 5 - we wtorek, 23 marca, o godzinie 21:40 na antenie TVP 2
W 5. odcinku serialu "Sanditon" Esther dowiaduje się, że Lady Denham w jej imieniu pisała listy miłosne do Babingtona. Nie jest zachwycona, ale decyduje się na przelotny romans z lordem. Tom nie płaci robotnikom, którzy są coraz bardziej zniecierpliwieni.
Nadchodzi długo oczekiwany mecz krykieta: arystokraci kontra robotnicy. Tom, po sprzeczce z kapitanem drużyny przeciwników, schodzi z boiska. W grze, ku zdumieniu wszystkich, zastępuje go Charlotte. Kiedy wszyscy w napięciu oglądają mecz, panna Lambe wymyka się na randkę z Otisem.
"SANDITON" - O CZYM JEST SERIAL?
Serial kostiumowy jest adaptacją ostatniej powieści Jane Austen. Spontaniczna i energiczna Charlotte Heywood przenosi się z rodzinnego domu na wsi do Sanditon _ dawnej miejscowości rybackiej, która przekształca się w kurort. Charlotte stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Odkrywa knowania mieszkańców, których życie zależy od komercyjnego sukcesu Sanditon.
