Magdalena Koleśnik objawieniem festiwalu w Gdyni
Nadia w serialu "BrzydUla" nie od początku cieszyła się sympatią widzów. Wszyscy podejrzewali, że jest kochanką Marka (Filip Bobek), a przez to osobą, która niszczy jego małżeństwo z Ulą (Julia Kamińska). Nikt jednak nie miał wątpliwości, że wcielająca się w Nadię Magdalena Koleśnik znakomicie odgrywa swoją rolę. Teraz wiadomo, że to nie przypadek. Aktorka została doceniona na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, otrzymując nagrodę dla najlepszej aktorki roku.
Magdalena Koleśnik zachwyciła jury konkursu swoją kreacją w polsko-szwedzkim filmie "Sweat" Magnusa von Horna. Jest to historia przedstawiająca trzy dni z życia Sylwii Zając, motywatorki fitness, której obecność w mediach społecznościowych nadała status celebrytki. Choć jest śledzona przez setki tysięcy osób, otoczona oddanymi współpracownikami i podziwiana przez dalekich znajomych, w jej życiu brakuje bliskości.
Dziękując za nagrodę, 30-letnia aktorka z trudem powstrzymywała łzy. "Zagrałam dziewczynę, która nie wstydzi się być beznadziejna. Beznadziejni ludzie są najpiękniejsi. Bo są prawdziwi" - powiedziała łącząc się za pośrednictwem Internetu. W swojej mowie nawiązała też do Strajku Kobiet i sytuacji społeczno-politycznej w kraju. "Nigdy nie będziesz szła sama, nigdy nie będziesz szedł sam" - zakończyła.
Magdalena Koleśnik - kim jest?
Dotychczas Magdalena Koleśnik grała głównie w teatrze. Urodzona 27 lutego 1990 roku w Białymstoku aktorka zdobywała wykształcenie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Debiutowała w Teatrze Ateneum w Warszawie rolą w spektaklu "Siła przyzwyczajenia" w reżyserii Magdaleny Miklasz. Jest laureatką wielu nagród teatralnych, m.in. nagrody dla Młodego Twórcy za rolę Jagny z "Chłopów" według Władysława Reymonta w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego z Teatru Powszechnego w Warszawie na 4. Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie. Uzasadniono, że Koleśnik otrzymała wyróżnienie "ze względu na wykreowanie niebywale przejmującej roli Jagny, która dzięki imponującej precyzji warsztatu aktorskiego, przełamuje klasyczne uwizerunkowienie postaci".
Przed "Sweat" i "BrzydUlą" Magdalena Koleśnik zagrała kilka epizodów w filmach i serialach, m.in. w "Mieście 44", "Kamieniach na szaniec", "Drogach wolności" i "Singielce". Prywatnie bardzo angażuje się w sprawy dotyczące ochrony praw i równości w społeczeństwie.
"Sweat" - zwiastun
[facebook]https://facebook.com/telemagazynpl?tabs=;strona[/facebook]
