Akcja pierwszego sezonu serialu "Drogi wolności" zaczyna się u progu Wielkiej Wojny (1914), poprzez uzyskanie niepodległości (1918), aż do przewrotu majowego (1926). W centrum zdarzeń są kobiety, które po Wielkiej Wojnie (1914-1918) uwierzyły, że nadszedł ich czas. Osią opowieści są losy trzech sióstr. Równolegle do serialu wydawnictwo ZNAK wyda sagę pod tytułem Drogi do wolności, której akcja wybiega poza wydarzenia ujęte w serialu. Pierwszy tom cyklu trafi do księgarń wiosną tego roku.
Zapowiada się bardzo interesująca opowieść, w której bohaterowie nie są jednowymiarowi. Mnie szczególnie pociąga w tej historii wątek kobiecy – imponująca jest siła i potrzeba samostanowienia o sobie głównych bohaterek. To dla mnie bardzo ważny serial także dlatego, że praca nad scenariuszem została zainspirowana dziennikami mojej babki od strony taty i wiele charakterów z serialu i książki wzorowanych jest na postaciach moich przodków. Zmierzenie się z tą historią i postacią Lali jest dla mnie, w związku z tym, wyjątkowym doświadczeniem. - mówi Julia Rosnowska.
SPRAWDŹ! Najlepsza kolekcja seriali i programów na żywo w ofercie player+
Oprócz Julii Rosnowskiej, widzowie w serialu zobaczą także m.in. Paulinę Gałązkę, Katarzynę Zawadzką, Annę Polony (w roli Emilii Biernackiej), Adama Cywkę (Ignacy Biernacki), Izabelę Kunę (Janina Biernacka), Michalinę Olszańską (Ester Holtor) oraz wielu aktorów młodego pokolenia.
Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, serial "Drogi wolności" jest najdroższą produkcją w historii Telewizji Polskiej. Ekipa zrekonstruowała scenografię, wnętrza i kostiumy z tamtej epoki, a zdjęcia prowadzone są w kilku miastach (m.in. w Krakowie, Lublinie i Warszawie) i w wielu lokacjach.
Jeden odcinek kosztuje powyżej miliona, ale te pieniądze widać na planie i będzie je widać w serialu. Dobre kino nie może być tanie - przekazuje prezes Kurski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl
Jacek Kurski o "Koronie królów":
[facebook]https://www.facebook.com/SerialoveTelemagazyn/?tabs=;strona[/facebook]
