Blanka Stajkow szlifuje wokal
„Chcę być numerem jeden w Polsce. Zresztą nie tylko w Polsce, ale na świecie” - mówiła rok temu Blanka Stajkow. I wygląda na to, że ma spore szanse. Młoda piosenkarka idzie jak burza i w niedzielę wygrała preselekcje do Eurowizji 2023 z utworem „Solo”. Tymczasem fotograf AKPY przyłapał Blankę, gdy stylowo ubrana pędziła przez Plac Grzybowski. Okazało się, że idzie na zajęcia wokalne.
Warto przypomnieć, że widzowie poznali ją w „Top Model”. Jury programu doceniło jej urodę i proporcje, ale uznali za zbyt seksowną.
Katarzyna Sokołowska stwierdziła, że Blanka bardziej pasuje na scenę muzyczną niż do modelingu. -*Miała rację, chcę śpiewać i tańczyć. Robić na scenie takie show, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Chcę być jak Rihanna, Beyonce czy Ariana Grande - podsumowała wtedy Blanka.
Blanka, mając 13 lat, napisała swoją pierwszą piosenkę i poczuła, że muzyka jest jej największą pasją. Jeden z pierwszych utworów „Finally” wykonała w studiu Dzień Dobry TVN. Zaproszenie do telewizji dostała dzięki swojej determinacji - wysyłając listy do redakcji DDTVN, podszywając się pod pełnoletnią ciocię. Rok później wraz z mamą, wyjechały ze Szczecina prosto do Stanów.
Mama zaryzykowała, chciała dać mi szansę na rozwój, naukę i karierę - mówi artystka.
W Stanach poznała wielu znanych ludzi, m.in. Melody Thornton z The Pussycat Dolls. Blanka wróciła po latach do Polski pełna wiary w siebie i swoje możliwości. Dotychczas wydała dwa utwory, aktualny singiel Solo to jeden z największych radiowych przebojów ostatnich miesięcy. Z tym utworem Blanka będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2023 w Liverpoolu!
Autor: AKPA
Blanka Stajkow – wykonanie „Solo”
Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl
