Eurowizja dla dzieci 2016. TVP planuje eliminacje do europejskiego show

Redakcja Telemagazyn
youtube
youtube
Konkursy Eurowizji od lat nie są naszą mocną stroną. Ostatnio jednak złą passę przerwał Michał Szpak. Czy w takim razie, również w Eurowizji dla dzieci możemy liczyć na sukces?

Nasz kraj weźmie w tym roku udział w Eurowizji dla dzieci. TVP postanowiła wysłać swojego kandydata i zapowiedziała eliminacje do 14. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci na październik. Zwycięskiego kandydata z Polski będziemy mogli oglądać w konkursie, który odbędzie się 20 listopada 2016 roku w Vallettcie na Malcie.

W konkursie mogą brać udział młodzi wykonawcy w wieku od 10 do 15 lat. Pozostałe zasady dziecięcej Eurowizji są podobne do tej dla dorosłych. Po zaprezentowaniu się wszystkich kandydatów zwycięzca zostanie wybrany na podstawie głosów widzów oraz komisji sędziowskiej. Kraj, który wygra, przygotuje koncert w przyszłym roku.

Polska brała już udział w Eurowizji dla dzieci w 2003 i 2004 r. Jednak za każdym razem kończyło się to dla nas ostatnim miejscem. Czy w tym roku będzie lepiej? Zobaczcie występy naszych reprezentantów z wcześniejszych lat.

CZYTAJ TAKŻE:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

k
kasia
a w ktorej tv bedzie mozna ogladac?
Q
Q
Po pierwsze - nie będzie już głosów widzów. Będzie jury dziecięce i jury profesjonalne (w tym roku jest taka zmiana.Po drugie - w dziecięcej Eurowizji zwycięski kraj nie ma obowiązku organizować przyszłorocznej edycji. Dostaje po prostu pierwszeństwo w tej decyzji. Jeżeli się nie zgodzi, to wtedy pytane są inne kraje.I po trzecie - przedział wiekowy dzieci to od 9 do 14 lat.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn