Eurowizja Junior 2021. Sara James wróciła do Polski! Na lotnisku na młodą wokalistkę czekali dumni fani!

Redakcja Telemagazyn
fot. Mieszko Piętka/AKPA
fot. Mieszko Piętka/AKPA
Sara James to nasza nowa duma narodowa i dowód na to, że polskie edycje "The Voice Kids" to prawdziwe kuźnie talentów! Zwyciężczyni 4. edycji "The Voice Kids" właśnie otarła się o zwycięstwo podczas Eurowizji Junior 2021 i chociaż do triumfu zabrakło 6 punktów, to Sara James i tak zaprezentowała się w Paryżu rewelacyjnie! Nic dziwnego, że fani młodej wokalistki pękają z dumy!

Sara James wróciła do Polski!

Sara James

Wieczorem, 20 grudnia 2021 roku, z Paryża do Warszawy przyleciała Sara James. 13-letnią wokalistkę powitali na lotnisku fani, przyjaciele, dziennikarze i fotoreporterzy. Razem z nią przylecieli także towarzyszący jej podczas występu tancerze Agustina Egurroli oraz Amelia Otremba, która bilet do Paryża wywalczyła sobie w programie "You Can Dance - Nowa generacja".

Choć Sara James zajęła drugie miejsce w konkursie Eurowizji Junior 2021, powitanie było godne zwyciężczyni. 19 grudnia w paryskiej La Seine Musicale była o krok od zwycięstwa. Zaśpiewała piosenkę "Somebody" - utwór napisany specjalnie na tę okazję przez team autorski: Patryk Kumór, Tom Martin, Dominik Buczkowski-Wojtaszek oraz Jan Bielecki. Podczas odczytywania wyników głosowania utrzymywała się w ścisłej czołówce.

Ostatecznie, z 218. punktami na koncie, zajęła drugie miejsce, tuż za Maléną, reprezentantką Armenii. To ogromny sukces młodej wokalistki, która jest zwyciężczynią IV edycji programu "The Voice Kids" oraz "Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2021". Właśnie ta ostatnia wygrana stała się dla niej przepustką na Eurowizję Junior w Paryżu.

Sara pochodzi z muzykalnej rodziny. Śpiewa od zawsze. Gry na pianinie uczy się od szóstego roku życia, a od czterech lat szlifuje umiejętności wokalne w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych. Poza śpiewaniem lubi poeksperymentować w kuchni. Ma trojkę młodszego rodzeństwa, mieszka w Ośnie Lubuskim. Teraz kariera muzyczna stoi przed nią otworem. Edyta Górniak też przecież zajęła kiedyś drugie miejsce na Eurowizji...

Autor: AKPA

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Q&A FABIJANSKI

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze!
Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

O
O prędkości światła i 4D
Zacznijmy od tego, że słynny wzór Einsteina (też tytuł polskiego filmu z 2002 roku), zawiera prędkość światła (c²) do kwadratu, a jak wiemy prędkość światła jest maksymalną jaką można osiągnąć (według obecnego poziomu wiedzy naukowej), także podniesienie jej do kwadratu to jak dodawanie ∞ + ∞ = ∞ i tak daje "1 c". Od tego miejsca należało by analizować, czy jednak z tym tak znanym wzorem jest coś nie tak? [za przeproszeniem skądinąd niezaprzeczalnie wielkiego naukowca Einsteina].Jeszcze co do wymiarów to istnieje [wg niektórych teorii] podobno jakiś mikro-wymiar, który jest zauważany tylko przez bardzo małe [w naszej ludzkiej skali wielkości] obiekty żyjące i nieżyjące. Być może to jest wytłumaczenie na takie zjawiska jak to, że cyrklem rysujemy cały okrąg, a przecież wydaje się on być po prostu dużym przybliżeniem n-kąta o nieskończonej liczbie kątów [jak okręgi są rysowane przez komputer], skoro obwód okręgu 2D zawiera w sobie liczbę π, która jest przecież niewymierna 3,141592..; objętość kuli 3D również zawiera π a jednak jest w naszym postrzeganiu skończona, gdybyśmy chcieli wlać do kuli wodę, to ilość, dokładnie objętość tej wody, nie będzie niewymierna.Jeżeli mamy park o kształcie kwadratu (patrzymy z góry - rzut 2D - jak na tablicy rysunek/szkic) o o bokach 1 kilometr i naszym zadaniem jest dotrzeć na drugi przeciwległy punkt pod kątem 45 stopni na przeciwko, po przekątnej kwadratu, to jeżeli wybierzemy drogę 2 bokami parku, to nasza droga wyniesie 2 km, jeżeli jednak istnieje alejka po przekątnej, to zgodnie z wzorem na przekątną kwadratu możemy sobie skrócić drogę i wtedy przejdziemy √2 km. Dotarliśmy szybciej bo √2 to około 1,41... km (krótsza droga) i było to możliwe mimo, że pierwiastek jest niewymierny, to znaczy nie mamy dokładnego naturalnego wyniku typu: 2; 3,5.... generalnie skończonego. To tak jakby ta niewymierność w obliczeniach nie rzutował na realny świat trójwymiarowy, w którym żyjemy.Ostatnia kwestia... czym idziemy w górę z wymiarem, to przekątna odpowiednika kwadratu zaczyna się dziwnie zachowywać [jej długość dokładnie], jak wiadomo w 2D mamy kwadrat o boku 1 km - √2 przekątna, w 3D mamy sześcian - przekątna √3, w 4D mamy przekątną hiper-sześcianu wynoszącą więcej niż jego bok? Przecież √4 wynosi 2 km... a więc czyżby w wyższych wymiarach będąc w parku, warto podróżować między skrajnymi punktami - nie po przekątnych a po bokach figury/obiektu 3D-plus-wymiarowego? Wielka zagadka, może nie do rozwiązania i za 1000 lat.
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn