Joanna Kołaczkowska nie lubi określenia „cesarzowa polskiego kabaretu” mimo, że nie ma sobie równych! Zobaczcie jak się zmieniała!

Michał Skuza
Michał Skuza
Tak się zmieniała Joanna Kołaczkowska!
Tak się zmieniała Joanna Kołaczkowska! Niemiec
Joanna Kołaczkowska jest dziś absolutnie królową polskiego kabaretu, a skecze z jej udziałem bawią Polaków do łez. Jej głos, mimika i umiejętności aktorskie od lat sprawiają, że kabaret Hrabi zajmuje czołowe miejsce na mapie polskiej rozrywki. Zobaczcie jak zmieniała się przez laty Joanna Kołaczkowska!

Spis treści

Joanna Kołaczkowska - cesarzowa polskiego kabaretu!

- Pierwsze pytanie, jak w ogóle reagujesz na takie określenia „cesarzowa kabaretu”? Są takie prawda?
- Nie, no to wiesz co... jednak cesarzowa to się kojarzy z kimś, kto jest bardzo przeciążony. Ale tak pod każdym względem. Tym, że jest bardzo grubo ubrana - ja nie chcę, żeby mi było aż tak ciepło - i że ma dużo warstw! Szymon, nie uważasz, że cesarzowa ma dużo warstw?
- Ale też ją noszą!
- No to to jest fajnie, że ją na lektykach noszą. Ale nie, cesarzowa tak brzmi, że to takie ciężkie jest. Jakaś stara baba. Ja bym wolała być królewną!

Tak w rozmowie z Szymonem Majewskim i radiem zet Joanna Kołaczkowska skomentowała określenie „cesarzowa polskiego kabaretu”. Mimo, że ona sama podchodzi do sprawy z większą pokorą, widzowie absolutnie ją pokochali, a każdy jej występ staje się praktycznie kultowy. Nic więc dziwnego, że na scenie kabaretowej zdominowanej przez mężczyzn i mało śmieszne żarty - Joanna Kołaczkowska jest jak powiew świeżego powietrza.

- Ja mam kłopot z tym, by uznawać mnie za kogoś świetnego, ciężko mi się tego słucha. Przyjemnie jest jak gdzieś „podsłyszę”, albo ktoś powie mi, że gdzieś tak mówią, ale jak ktoś do mnie tak mówi? A już mnie zapowiada na scenie? No to ciężej.

Droga na szczyt

Joanna Kołaczkowska urodziła się 22 czerwca 1966 w Polkowicach. Trenowała taniec ludowy oraz łyżwiarstwo figurowe i szybkie. Ukończyła studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze na wydziale pedagogiki kulturalno-oświatowej. Na studiach poznała Adama Nowaka, lidera grupy Raz, Dwa, Trzy, który zachęcił ją do udziału w castingu do kabaretu Drugi Garnitur. Występowała w nim do 1989 roku. Później należała do Kabaretu Potem, który działał aż do 1999 roku. Wraz z kolegami z Potem założyła niezależną wytwórnię filmową A’Yoy.

Od 2002 roku jest filarem kabaretu Hrabi, w którym nie tylko występuje ale i współtworzy skecze. To właśnie Joanna Kołaczkowska napisała kultowe: „Song porzuconej”, „Bakteria w całusie”, „Nie ciąg”, „Krowa”, „Wątpliwości młodej”, „Rydwany ognia”, „Tango sromotnik”, „Szuszuszu”, „Cubana”, „Huzia na Józia” czy „Piosenka ciążowa”.

Joanna Kołaczkowska nie lubi określenia „cesarzowa polskiego kabaretu” mimo, że nie ma sobie równych! Zobaczcie jak się zmieniała!
Niemiec

Nie tylko kabaret

Kabaret Hrabi to dziś legenda polskiej komedii, lecz Joanna Kołaczkowska nie tylko w nim spełnia się zawodowo. W latach 2009–2010 występowała na scenie Teatru Polonia w Warszawie, gdzie grała w sztukach wyreżyserowanych przez Stanisława Tyma. Od 2020 prowadzi audycję Koncert życzeń na antenie Radia Nowy Świat w parze z Wojciechem Malajkatem, a od 2021, wraz z Szymonem Majewskim podcast Mówi się.

Zobaczcie w galerii jak zmieniała się Joanna Kołaczkowska!

Tak się zmieniała Joanna Kołaczkowska!

Joanna Kołaczkowska nie lubi określenia „cesarzowa polskiego...

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn