"MŁODZI LEKARZE" - 2. SEZON OD NIEDZIELI, 5.03.2017 O GODZ. 21:25 W TVP1!
"MŁODZI LEKARZE" - 2. SEZON OD NIEDZIELI, 5.03.2017 O GODZ. 21:25 W TVP1!
W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka Agnieszka walczy o życie kilkumiesięcznej Hani. Dziewczynka wygląda zdrowo i radośnie, tylko jest dużo drobniejsza od rówieśników. W brzuszku Hani odkryto ogromnego guza. Kamery towarzyszą Agnieszce na sali operacyjnej podczas walki o zdrowie maleńkiej pacjentki. -Kocham dzieci i to skłoniło mnie do wybrania, tej właśnie specjalizacji. Kiedyś chciałam studiować architekturę… myślę, że zdolności manualne pomagają mi w pracy chirurga – mówi Agnieszka Burkacka, chirurg w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. W programie widzowie dowiedzą się także, że odpoczywa ona uprawiając sporty ekstremalne, a skłonność do szybkiej jazdy odziedziczyła po ojcu - kierowcy rajdowym.
Sympatycy programu poznają także pacjentów Bartka z Centrum Onkologii. W czasie dyżuru, trafia do niego pacjent z glejakiem, którego stan gwałtownie się pogorszył. Bartosz Spławski wierzy, że za jego życia zostanie wynaleziony lek, który wyleczy raka. Uczestniczy w międzynarodowych badaniach dotyczących nowych terapii dla chorych na nowotwory. Jest też wolontariuszem hospicjum, a w wolnych chwilach pływa.
Na oddział neurochirurgii w warszawskim Szpitalu Bielańskim trafia pacjentka z pękniętym tętniakiem. Marta, neurochirurg, asystuje w niezwykle trudnej operacji zatamowania krwawienia do mózgu. –Mój wujek był operowany na oddziale, na którym teraz pracuję. Ponieważ byłam studentką szóstego roku medycyny, lekarze, którzy przeprowadzali operację zabrali mnie na blok, wszytko tłumaczyli i wtedy poczułam, że to jest to, co chcę robić – wspomina Marta Zębala, jedyna kobieta na oddziale. Lekarka jest bardzo lubiana przez pacjentów i ich rodziny, a sala operacyjna to jej świat. Z kolei na ostry dyżur do Michała trafiają: starsza pani, która przewróciła się na ulicy, bezdomny z rozbitą głową oraz zabiegana młoda kobieta z kontuzją stopy. Michał Konik to ortopeda w Szpitalu MSWiA w Warszawie. Wstawia pacjentom „części zamienne”- endoprotezy. Zawsze chciał być kardiochirurgiem, na ortopedię zdecydował się … gdy sam został poddany operacji ortopedycznej. Gdy nie operuje lubi boksować i grać na pianinie.

Kolejna bohaterka naszej serii Małgosia po raz pierwszy spotka się z pacjentem z chorobą Alzhaimera. Na początku pacjent jest spokojny, później staje się agresywny. –Pierwszy rok dał mi w kość... tak trochę. Nie spodziewałam się, że czasami będzie tak trudno, ale nie żałuję, że poszłam na internę - mówi w programie Małgorzata Mastej-Nowak - internistka w szpitalu powiatowym w Mikołowie. Szefowie cenią jej zaangażowanie, a pacjenci uwielbiają za szczery uśmiech. W przyszłości chce się zająć leczeniem otyłości. Jej pasje to: zdrowe gotowanie i egzotyczne podróże.
W Katowicach doktor Tomek przystępuje do egzaminu lekarskiego. –Kiedy po raz pierwszy wyciągnąłem swoją pieczątkę, żeby podbić receptę, czy skierowanie, uśmiech nie chciał mi zejść z twarzy. Poczułem wielką radość, że nareszcie pracuję, nareszcie mogę użyć pieczątki lekarz Tomasz Pieniążek – wspomina z uśmiechem lekarz rodzinny w Zawierciu, który w wolnym czasie naprawia stare samochody i rzeźbi mięśnie brzucha.
